یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
سرویس: گزارش
 |  ۱۶/ دی/ ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱
  |   نظرات: ۳ نظر
1,486 مرتبه بازدید
eqd-294x185

صلاحیت چه کسانی از حوزه انتخابی لارستان، خنج و گراش تایید نشد؟

 

آفتاب لارستان: امروز ۱۵ دی ماه نتایج بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات توسط هیئات اجرایی بطور محرمانه به آنها اعلام شده است. طبق اخبار منتشر شده از منابع غیر رسمی، صلاحیت ۷ نفر از ۳۵ نامزد حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش توسط هیئت اجرایی انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی احراز نشده است.

سایت هفت برکه (گریشنا) اما اولین پایگاه خبری رسمی منطقه بود که اسامی این هفت نامزد ردصلاحیت شده را در خروجی خود قرار داد. علی اصغر حسنی از گراش، سیدشکرالله زندوی از بیرم، فتحیه فتحی از اوز، هدایت الله بیگلری از صحرای باغ،  کرامت الله تقوی از جویم، بهادر مقدس از خنج و فیض الله منصوری از ارد ازجمله آنها هستند.

سایت آفتاب لارستان در تماس با تعدادی از نامزدهای این دوره از انتخابات موضوع تایید یا رد شدن صلاحیتشان را پرسید. از این بین سیدشکرالله زندوی، فتحیه فتحی و هدایت الله بیگلری خبر «رد صلاحیت» خود را تایید کردند. چهار نامزد تایید نشده دیگر نیز این موضوع را در گفت و گو با «هفت برکه» تایید کردند. در ادامه گفت و گوی کوتاه با این ۷ نفر را بخوانید:

 

فتحیه فتحی: با شنیدن این حکم متعجب شدم

تنها نامزد «زن» این دوره از انتخابات نتوانست از خوان اول تعیین صلاحیتها بگذرد. فتحیه فتحی، کاندیدای اهل اوز در پاسخ به پرسش خبرنگار آفتاب لارستان مبنی بر رد یا تایید شدن صلاحیتش گفت: بله مطلع شدم که بنده را رد صلاحیت کرده اند اما هنوز نامه ای دریافت نکرده ام و دلیلش را نمی دانم.

43-150x150

وی همچنین ضمن تاکید بر پیگیری و اعتراض خود نسبت به این موضوع از مجاری قانونیِ پیش بینی شده، تصریح کرد: من کلا در منطقه زندگی کرده ام و قریب به دو دهه در فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و مسائل کودکان فعالم و واقعا دلیلی بر رد صلاحیتم نمی بینم و با شنیدن این حکم متعجب شدم.

 

تکرار داستان برای سیدشکرالله زندوی

سیدشکرالله زندوی نیز از جمله نامزدهایی است که نتوانسته از سد تایید صلاحیت هیئت اجرایی انتخابات بگذرد. یکی از نزدیکان زندوی ضمن تایید این خبر به خبرنگار آفتاب لارستان گفت: متاسفانه دلیل رد صلاحیت آقای زندوی اتهام عجیب «فعالیت در یکی از احزاب غیرقانونی» اعلام شده است. وی افزود: دوستان هیئت اجرایی انتخابات بهتر بود از سوابق اجرایی ۲۵ ساله آقای زندوی در وزارت دفاع و نیروی انتظامی تهران بزرگ و همچنین سازمان تبلیغات اسلامی کشور تحقیق می کردند تا به این شکل این مدیر کارآمد و با تجربه را با این اتهام نادرست زیر سوال نبرند.

dwe-150x150

او همچنین به نقل از سیدشکرالله زندوی گفت: همانطور که می دانیم اتهام دروغ به افراد، جرم محسوب می شود و این موضوع را از مجاری قانونی پیگیری خواهیم کرد. وی با اشاره به رد صلاحیت زندوی در دوره قبل انتخابات مجلس نیز افزود: همانطور که در دوره قبل نیز از خودمان رفع اتهام کردیم و با رایزنی های قوی در تهران تایید صلاحیت گرفتیم این دوره هم به یاری خداوند موفق خواهیم شد.

 

بیگلری: از هیئت اجرایی دولت تدبیر و امید توقع نداشتم!

هدایت الله بیگلری متولد بخش صحرای باغ و اهل طایفه نفر نیز همچون دوره پیشین، نتوانست از هیئت اجرایی انتخابات تاییدیه بگیرد. او نیز در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن تایید این خبر گفت: بنده را با استناد به عنوان کلی «ماده ۲۸ قانون» و بدون اشاره به بندهای آن رد صلاحیت کرده اند.

IMG_9634-150x150

وی اضافه کرد: این حکم احتمالا بنا بر تحقیقات محلی صادر شده و بعید می دانم منابع چهارگانه بنده را رد کرده باشند و منابع محلی نیز احتمالا به دلیل مواضع سیاسی یا مسائل قومی بنده از این اتهام استفاده کرده اند. وی با اشاره به عدم تاییدش در دوره قبل انتخابات مجلس نیز گفت: در دوره قبل هم با همین عنوان بنده را ردصلاحیت کردند اما در آن به بندهای ماده ۲۸ اشاره شده بود؛ ضمن اینکه پس از اعتراض بنده، هیئت نظارت بر انتخابات بجای «رد صلاحیت» حکم «عدم احراز صلاحیت» را برای بنده صادر کرد. این مدرس رشته حقوق در ادامه ضمن تاکید بر استفاده از حق اعتراض خود بیان کرد: توقع نداشتم در هیئت اجرایی دولت تدبیر و امید ردصلاحیت شوم که به گفته رئیس جمهور محترم حقوق نامزدهای انتخابات نیز «حق الناس» است و باید آن را رعایت کرد.

 

علی‌اصغر حسنی: فردا اعتراض می‌کنم

علی‌اصغر حسنی در واکنش به تایید نشدن صلاحیت خود در هیات اجرایی انتخابات به خبرنگار «هفت برکه» گفت: فردا در اولین فرصت اعتراض می‌کنم و تا آخر کار هستم

23-150x150.

حسنی همانند دوره گذشته رد صلاحیت خود را سیاسی دانست و گفت: اگر تایید شوم و در انتخابات حضور داشته باشم بالاترین رای منطقه مال من است. در واقع این طوری خواسته‌اند من را حذف کنند اما عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. حسنی صحبت درباره دلایل رد صلاحیت خود را به آینده موکول کرد

مقدس: در هر صورت در انتخابات هستم

دکتر مقدس نیز در گفت و گو با «هفت برکه» رد صلاحیت خود را عجیب و دور از انتظار دانست: «من سال‌ها رییس شبکه بهداشت بودم که موقعیت شغلی آن در حد فرماندار است و توسط نهادهای گزینشی صلاحیت من تایید شده است. به خاطر همین این تایید نشدن صلاحیت برایم عجیب بود».

63-150x150

دکتر مقدس در مورد ادامه حضور خود در انتخابات می‌گوید: «حضور در انتخابات یک حق قانونی است که از آن استفاده می‌کنم و از مجرای قانونی برای تایید صلاحیت پیگیری می‌کنم.» این نامزد اهل خنج معقتد است آرا زیادی در منطقه دارد: «من به دعوت مردم وارد انتخابات شدم. وگرنه در حال حاضر موقعیت شغلی مطمئن و خوبی دارم. به خاطر همین حتی در صورت تایید نشدن نیز تا آخر در صحنه انتخابات هستم.» او احتمال حمایت از دیگر نامزدهای انتخاباتی را بعید ندانست.

 

کرامت‌الله تقوی: رد صلاحیت‌ها سیاسی نیست، منطقه‌ای است

کرامت‌الله تقوی که در زمان ثبت‌نام پیش‌بینی کرده بود رد صلاحیت بشود، به «هفت برکه» می‌گوید دلایل قبلی رد صلاحیت او انگار منتفی شده است و به دلیل جدیدی رد صلاحیت شده است: «به خاطر همین این دوره اعتراض خواهم کرد زیرا این موضوع صحت ندارد. برای دیدن مستندات هیات اجرایی مراجعه خواهم کرد.» تقوی در مورد ادامه فعالیت انتخاباتی خود می‌گوید: «در صورت عدم تایید صلاحیت به یکی از کاندیداها نزدیک می‌شوم و در انتخابات هستم.

114-150x150

تقوی که از پژوهشگران تاریخ لارستان است. در تحلیل خود می‌گوید: «با توجه به ترکیب هیات اجرایی رد صلاحیت‌ها انجام شده بیشتر منطقه‌ای است تا این که جناحی و سیاسی باشد و سه چهره برجسته منطقه گراش، بیرم و جویم حذف شده‌اند. این دیدگاه من درباره دلیل رد صلاحیت‌ها است.

 

فیض‌الله منصوری: منتظر دریافت نامه هستم

دکتر منصوری اهل ارد که در محل کارش حضور دارد به «هفت برکه» می‌گوید هنوز نامه‌ای در مورد صلاحیت خود دریافت نکرده است: «هنوز در مورد رد صلاحیت چیزی متقنی اعلام نکرده‌اند. اول با SMS اعلام کردند و بعد تماس گرفتند که موضوع حل می‌شود.» دکتر منصوری با مشخص شدن وضعیت‌اش اگر تایید نشده باشد پیگیری می‌کند.

181-150x150

***

این ۷ نامزد انتخابات حالا یک فرصت چهار روزه دارند تا به حکم خود نزد هیئت استانی نظارت بر انتخابات اعتراض کنند. با این وصف باید منتظر ماند و دید این ۷ نفر به اضافه ۲۸ نامزدی که توانسته اند از هیئت اجرایی تاییدیه بگیرند می توانند خوان های بعدی تعیین صلاحیت را نیز پشت سر بگذارنند. 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
تصویر پروفایل مدیریت سایت مدیریت سایت ایوب محمودی تمام مطالب این نویسنده

3 Responses to “صلاحیت چه کسانی از حوزه انتخابی لارستان، خنج و گراش تایید نشد؟”

 1. ساسان می‌گه:

  هرچه غیر لاریه رد شده! ماشاالله به این غیرت شون

 2. ستار می‌گه:

  لاری حسوده اجازه نمیده کسی از بیرون بیاد نامزد بشه میخوان همش خودشون باشن، تا حالا که بودین مگه چه کاری واسه این مردم بدبخت کردین جز بالا کشیدن زمین …

آخرین نظرات شما
 • من یک گیمنت دارم وتا ال آن کسی به من گیر نداده و من ۱۱ساله هستم خواهشن ... نزن...
  کریتوس در: گزارش مردمی از وضعیت گیم نت های خور: هیچ کس جوابگو نیست!
 • […] مصاحبه پیش تر در شماره سوم نشریه خورشید لارستان به چاپ رسیده است. مطالب مرتبط: […]...
  بازنشر: گفتگو با محبوبه جوکار عضو فعال کانون محیط زیست دانشگاه بوعلی سینا همدان در: دانلود سومین شماره نشریه خورشید لارستان
 • زنده باد جناب مدیر کل خوب به فکر لامرد است...
  دلسوز در: گزارش باقری فرد از احداث سه تونل بزرگ توسط اداره کل راه و شهرسازی لارستان
 • برو ......مسیح حالا اومدی وحدت بعد میگی .....حالا برم به رحمان یگم...
  وحدت در: تیم فوتبال نونهالان وحدت خور به مصاف حریفان خود می رود
 • كاش مسولين با خانواده ها صحبت ميكردن!!! طرز تفكر خانواده ها در مورد ادامه تحصيل خصوصا دخترا نياز به ارتقا داره تو شهري كه واسشون افتخاره از همون راهنمايي دخترو بفرستن خون...
  دانش آموز در: گزارش مردمی از وضعیت گیم نت های خور: هیچ کس جوابگو نیست!
 • وبسایت که جای خود! آدم شک می کند خور شهرداری دارد یا نه ☺...
  ابراهیم در: دو ماه از غیر فعال شدن سایت شهرداری خور می گذرد!
 • ،انتخابات اخیرشورای شهرنشان دهنده نارضایتی مردم ازشورا وشهردارشهرخوربود،مردم به این امیدبه اعضای جدیدرای دادن که شاهدتغییروتحول در راس مدیریت شهرداری باشندتاازکارهای خودس...
  خورکهن در: یک آتش سوزی دیگر: چرا آتش نشانی خور فعال نشد؟! + تصاویر
 • جزاک الله خیر...
  خورکهن در: در آستانه سال نو: آزادی بدهکار مالی با پرداخت ۱۳۹ میلیون تومان توسط خیراندیش خوری
 • مشکل از اونجا شروع شد که لکه ی روی پیشونی ارجحیت پیدا کرد به محتوای توی پیشونی ....
  شهروند خوری در: انتخابات شورای شهر خور از زاویه آمار و ارقام
 • مردم در انتخاب شان احتمالا این نکته را لحاظ کردن که ملاک فعالیت اجتماعی و عمل کردن، مدرک گرایی نیست. و از روی سابقه فعالیت و عملکرد افراد انتخاب کردن....
  یک خوری در: انتخابات شورای شهر خور از زاویه آمار و ارقام

آیا مایل به ادامه فعالیت شهردار کنونی در دوره جدید هستید؟

نتایج

Loading ... Loading ...
آمار بازدید:

بازدید امروز: 892 بازدید

بازدید دیروز: 5592 بازدید

بازدید کل : 3430574 بازدید

رفتن به نوارابزار