چهارشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۹:۰۳
 |  ۳/ بهمن/ ۱۳۹۴ - ۸:۱۹
  |   نظرات: ۱۵ نظر
1,957 مرتبه بازدید
25

گفتگو با یونس قانع مدیرعامل انجمن خیریه صابرین خور

 

از جمله موسسات خیریه و مردم نهادی که در امر ارائه خدمات به بخش ها و قشرهای مختلف جامعه فعالیت دارند می توان به انجمن خیریه صابرین شهر خور اشاره کرد که بخش عظیمی از مشکلات و نیازمندی های شهر ما را بر دوش می کشد. از این رو مصاحبه ای را با مدیرعامل این انجمن داشتیم. یونس قانع متولد ۱۳۶۲ و مهندس عمران، در حال حاضر مدیرعامل انجمن خیریه صابرین شهر خور می باشد.

 

ما از ایشان پرسیدیم که انجمن خیریه صابرین خور در چه سالی و با چه هدفی به وجود آمد؟

یونس قانع: با عرض سلام و تشکر از فرصتی که در اختیار بنده قرار دادید. انجمن خیریه به صورت غیر رسمی از دهه ۶۰ و به صورت رسمی از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را در بخش های مختلف شروع کرده است. هدف از تاسیس انجمن در ابتدا خدمات به مساجد بوده ولی امروز در بخش های مختلف به اقشار نیازمند جامعه خدمات رسانی می کند.

 

درحال حاضر انجمن خیریه چه خدماتی و به چه کسانی ارائه می دهد؟

یونس قانع: انجمن دارای کمیته های مختلفی ماند مساجد، دانش پژوهان، فقرا و نیازمندان، ایتام، قرض الحسنه، زکات، صدقات جاریه، صندوق های خیریه، ورزش، بانوان و حوادث غیرمترقبه می باشد که هر کمیته دارای مسئول مشخصی است و خدمات خود را به روش های مختلف به همشهریان عزیر ارائه می کند. دو واحد آموزش و خیرین نیز ان شا الله به زودی و به صورت رسمی کار خود را شروع می کنند.

 

هم اکنون چه تعداد پرسنل در انجمن خیریه خور مشغول به کار هستند؟

یونس قانع: به صورت تمام وقت فعلا سه نفر مشغول به کار هستند و در صورت راه اندازی واحد آموزش، روابط عمومی و حسابدار، حداقل دو نفر به نیروهای شاغل حقوق بگیر ثابت اضافه می شود. ناگفته نماند که تمامی افراد هیئت مدیره و مسئولین کمیته ها به صورت افتخاری کمال همکاری را با انجمن دارند که از همه آن ها تشکر و قدردانی دارم.

 

برنامه های آینده شما جهت پیشرفت انجمن و ارائه خدمات بهتر به اقشار مختلف شهر خور چیست؟

یونس قانع: ان شا الله علاوه بر بهبود وضع موجود، اقدامات و برنامه هایی به صورت کوتاه مدت و بلند مدت در دستور کار می باشد و برخی از آن ها در حال انجام است که عبارتند از: راه اندازی و اصلاح اتوماسیون اداری، رایزنی و مشاوره جهت انتخاب حسابداری متعهد و مجرب، راه اندازی سایت انجمن خیریه صابرین شهر خور (به زودی) که می توان از آن در ارائه و دریافت خدمات و اطلاع رسانی بهتر استفاده کرد، تدوین آئین نامه جهت کمیته زکات، راه اندازی واحد آموزش، راه اندازی واحد خیرین، راه اندازی بخش روابط عمومی انجمن که با ساخت سایت انجمن استارت آن زده شده است، برگزاری همایش جهت تجلیل از موذنین مساجد خور توسط کمیته مساجد، برگزاری همایش جهت تجلیل از خیرین عزیزی که یار و همراه ما بوده اند توسط واحد خیرین و برنامه هایی که کمیته های مختلف در دستور کار قرار دارند مانند تجلیل از دانش آموزان موفق خوری و …که از طریق سایت انجمن خیریه و اطلاع رسانی در اماکن عمومی به اطلاع همشهریان عزیز خواهد رسید.

 

چه توصیه یا درخواستی از نیکوکاران شهر خور دارید؟

یونس قانع: با گذشت سال ها از فعالیت انجمن و کسب تجربه از حضور نیک اندیشان و خیرین شهرمان توصیه خاصی برای آن عزیزان ندارم چرا که مردم فهیم و شریف شهر خور، خود نیک اندیش هستند و در تمامی مراحل ما را تنها نگذاشته اند. با این حال برای رسیدن به اهداف متعالی و خدمات مطلوب، نیازمند مساعدت و کمک های مستمر عموم همشهریان عزیز هستیم. زیرا که تعداد زیادی از درخواست ها و نیازمندی های مردم شهرمان، به دلیل کمبود منابع مالی و عدم فضای مناسب معطل مانده است. لذا از همه مردم درخواست مشارکت در کارها را داریم. همچنین از تمامی نیازمندان و افرادی که از طریق انجمن خیریه به آن ها خدمات ارائه می شود هم به خاطر کمبودها و یا ضعف های احتمالی عذرخواهی می کنیم و از تک تک این عزیزان طلب بخشش داریم و امیدواریم که با دعای خود ما را در مسیر صحیح یاری کنند.

 

و سخن پایانی؟

یونس قانع: در پایان جا دارد از حمایت ها و کمک های خداپسندانه شهروندان عزیز خوری و امام جمعه محترم، شورای اسلامی شهر خور و شهردای خور که به طرق مختلف حامی و پشتیبان ما بوده اند تقدیر و تشکر کنم.

 

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
تصویر پروفایل مدیریت سایت مدیریت سایت ایوب محمودی تمام مطالب این نویسنده

15 Responses to “گفتگو با یونس قانع مدیرعامل انجمن خیریه صابرین خور”

 1. انور اسماعیلی می‌گه:

  درود بر مهندس قانع عزیز و همه زحمتکشان انجمن خیریه و موسسات مردم نهاد شهر بر خود لازم می دانم بابت همه تلاش های انجام شده از جنابعالی و مجموعه انجمن خیریه از گذشته تا کنون تقدیر وتشکر نمایم چرا که بدون شک قدم نهادن درمسیر گره گشایی از خلق خدا، علاوه بر عزمی برخاسته از تعهد وایثار، قدم هایی محکم و استوار، بصیرتی دین مدار میطلبد .توانمندی های متعهدانه و مسئولانه جنابعالی سوابقی را رقم زده است که گویای شایستگی های شماست از باریتعالی برای شما و همکاران و همه علاقمندان به اعتلای فرهنگ خیریه توفیقات روزافزونآرزومندم .

 2. زینل می‌گه:

  این بنده خدا که اینگارا از چیزی خبر نداره ، با کسی مصاحبه کنید که حداقل چند سال خدمات داده .متاسف هستم که خودش هم پذیرفته مصاحبه بکند

 3. مهرداد می‌گه:

  مهندس جان لطف کن خدمات امام جمعه، شورای اسلامی و شهرداری را در قبال انجمن خیریه صابرین خور بیان کنید.
  خدایش از خداوند نمی ترسید که هندوانه زیر بغل مردم می گذارید . از چیزی تعریف کنید که در وجود دیگران باشد .
  خدایش شورا چکار کرده ؟

 4. امین می‌گه:

  مصاحبه خیلی خوبی بود…موفق باشید

 5. خوری می‌گه:

  خوب بود از مدیر عامل سابق، زحمت کش و کسی که زیر ساخت های انجمن خیریه صابرین خور را با زحمت ۸ ساله خودش فراهم کرده بود هم تشکر و قدردانی می کردید .

 6. زینل می‌گه:

  مثلا از چه چیزی خبر ندارند؟ تمام پرسش ها را دقیق و کامل پاسخ داده اند. احتمالا پرسشی در ذهن شماست که اینجا بیان نشده. و دوست داشتین بیان شود.
  پرسش نپرسیده را که نمیشود پاسخ داد. ضمنا اگه توجه کنید مصاحبه کننده سوالات کلی پرسیده است و پاسخ ها هم کلی و کامل هست.

 7. صدیق می‌گه:

  ایراد بنی اسرائیلی نگیرید لطفا. یک مصاحبه شده که خیلی هم خوب جواب داده آقای قانع. هرکسی هم که قبلا بوده و کمک کرده اگه برای رضای خدا بوده که نیازی به بردن اسم و تعریف نداره. انجمن خیریه که نباید جای تعریف و تشکر و مدیرعامل زحمت کش قبل و بعد باشه. همه کار می کنن برای رفع مشکلات.

  • بی سوادی درخور می‌گه:

   باسلام.اگه مسعولین قبلی برای رضای خداکارکرده اندونیازی نیست که باذکرنام ازایشان تشکرکردپس چراازمسعولین فعلی باذکرنام وباآب وتاب تشکرمیکنید؟؟؟این تبعیض است یابه استنادبه فرمایشات خودتان برخلاف مسعولان گذشته هدفشان برای رضای خدانبوده؟؟؟مشکل یاواقعیت چیست؟؟؟درصورت امکان پاسخ دهید!!!پیشاپیش سپاسگذاری میکنم.

 8. ناشناس می‌گه:

  تشکر از آقایان قانع و پیوند و همه کسانی که برای سربلندی شهرمان تلاش می کنند

 9. ناشناس می‌گه:

  خداوند به تمام کسانی که از دهه ۶۰ تاکنون در قالب انجمن خیریه خور و بعدا انجمن خیریه صابرین خدمتی به مردم کرده اند، جزای خیر دهد. به هرحال انجام کارهای عمومی هیچگاه خالی از ایراد نخواهد بود، چرا که به هر حال تصمیماتی که گرفته می شود در یک زمان خاص و شرایط همان زمان و افراد همان دوره گرفته می شود، که به جبر انسانی بودن تصمیمات، به هر حال هیچگاه خالی از اشکال نخواهد بود. همینکه در شهر یکسری افراد داوطلب می شوند و یک نهاد خیریه را راه اندازی می کنند و برای رفع مشکلات تلاش می کنند جای سپاسگذاری دارد. وگرنه خیلی ها از مشکلات شهر اطلاع دارند و اقدامی نمی کنند. چه بهتر است که اگر فعالیتی در جهت خیریه انجام میشه را به دید مثبت نگاه کنیم و در صورت دیدن نقاط قوت یا ضعف، آنها را دلسوزانه و بدور از غرض گوشزد کنیم. چه نهادهای خیریه شهر و چه شورا و شهرداری. همه به کمک هم احتیاج داریم.

 10. یه زخمی می‌گه:

  سلام خدمت دوستان
  اگه میشه دست از پارتی بازی بردارین و به همه کمک کنین و واسه هم سریع کارشون رو انجام بدین نه مثل من یک ماه و هجده روز واسه یه وام یک تومنی گیرم بندازین و بعدش بگین دوتا ضامن بیست فرقه چک و هزار قانون دیگه
  ولی دوست من اقوام یکی از کارکنان همون جا طی سه روز وامش رو گرفت
  خواهشا دست بردارین
  ممنون از شما که درک میکنین نه ناراحت میشین

  • Younes-Ghane می‌گه:

   با سلام خدمت شما، قسمت وام قرض الحسنه با مسئولیت آقای حامد شفیعی است و حتی المقدور نظارت هم میشود،تاکنون الحمدالله مورد تبعیضی مشاهده نشده و ایشان مخلصانه و خیرخواهانه کارها را انجام میدهند.باز اگر موردی است بنده وظیفه دارم پیگیری نمایم و رفع ابهام و یا خطا نمایم.لطف کنید درخواست و ملاحظه اتان را حضوری بفرمایید تا ان شاالله برطرف گردد.ضمنا آقای عبدالحمید امانی نیز بازرس انجمن میباشند به ایشان نیز میتوانید مراجعه نمایید.اما بنده معتقدم با افرادی که مخلصانه دارند در این قسمت و مجموعه فعالیت میکنند حتما سوء تفاهمی بوجود آمده که ان شاالله برطرف گردد.گرچه هیچ مجموعه ای معصوم و بدون خطا نیست و بایستی مراقب همدیگر باشیم.یونس قانع۱۳۹۴/۱۲/۰۴

 11. یه زخمی می‌گه:

  ببخشید میخواستم حرف اقا مهرداد رو تایید کنم
  …..و…… واقعا ادم های سود جو و جا طلب هستن
  بعد از هفت سال کار زمین منو تموم کردن البته با ۱۱میلیون زیرمیزی و نصف زمین واسه …..
  واقعا جای تاسفه

 12. […] قانع مدیر عامل انجمن خیریه صابرین خور صورت گرفته است(اینجا) یکی از کاربران عزیز با نام “یه زخمی” نظری را […]

آخرین نظرات شما
 • من یک گیمنت دارم وتا ال آن کسی به من گیر نداده و من ۱۱ساله هستم خواهشن ... نزن...
  کریتوس در: گزارش مردمی از وضعیت گیم نت های خور: هیچ کس جوابگو نیست!
 • […] مصاحبه پیش تر در شماره سوم نشریه خورشید لارستان به چاپ رسیده است. مطالب مرتبط: […]...
  بازنشر: گفتگو با محبوبه جوکار عضو فعال کانون محیط زیست دانشگاه بوعلی سینا همدان در: دانلود سومین شماره نشریه خورشید لارستان
 • زنده باد جناب مدیر کل خوب به فکر لامرد است...
  دلسوز در: گزارش باقری فرد از احداث سه تونل بزرگ توسط اداره کل راه و شهرسازی لارستان
 • برو ......مسیح حالا اومدی وحدت بعد میگی .....حالا برم به رحمان یگم...
  وحدت در: تیم فوتبال نونهالان وحدت خور به مصاف حریفان خود می رود
 • كاش مسولين با خانواده ها صحبت ميكردن!!! طرز تفكر خانواده ها در مورد ادامه تحصيل خصوصا دخترا نياز به ارتقا داره تو شهري كه واسشون افتخاره از همون راهنمايي دخترو بفرستن خون...
  دانش آموز در: گزارش مردمی از وضعیت گیم نت های خور: هیچ کس جوابگو نیست!
 • وبسایت که جای خود! آدم شک می کند خور شهرداری دارد یا نه ☺...
  ابراهیم در: دو ماه از غیر فعال شدن سایت شهرداری خور می گذرد!
 • ،انتخابات اخیرشورای شهرنشان دهنده نارضایتی مردم ازشورا وشهردارشهرخوربود،مردم به این امیدبه اعضای جدیدرای دادن که شاهدتغییروتحول در راس مدیریت شهرداری باشندتاازکارهای خودس...
  خورکهن در: یک آتش سوزی دیگر: چرا آتش نشانی خور فعال نشد؟! + تصاویر
 • جزاک الله خیر...
  خورکهن در: در آستانه سال نو: آزادی بدهکار مالی با پرداخت ۱۳۹ میلیون تومان توسط خیراندیش خوری
 • مشکل از اونجا شروع شد که لکه ی روی پیشونی ارجحیت پیدا کرد به محتوای توی پیشونی ....
  شهروند خوری در: انتخابات شورای شهر خور از زاویه آمار و ارقام
 • مردم در انتخاب شان احتمالا این نکته را لحاظ کردن که ملاک فعالیت اجتماعی و عمل کردن، مدرک گرایی نیست. و از روی سابقه فعالیت و عملکرد افراد انتخاب کردن....
  یک خوری در: انتخابات شورای شهر خور از زاویه آمار و ارقام

آیا مایل به ادامه فعالیت شهردار کنونی در دوره جدید هستید؟

نتایج

Loading ... Loading ...
آمار بازدید:

بازدید امروز: 662 بازدید

بازدید دیروز: 4850 بازدید

بازدید کل : 3445962 بازدید

رفتن به نوارابزار