شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱۲
سرویس: مطالب شما
 |  ۳۰/ تیر/ ۱۳۹۵ - ۶:۴۶
  |   نظرات: ۵ نظر
2,347 مرتبه بازدید

جوابیه مدیر کل فرودگاه لارستان به خبر مندرج در سایت خور + تصاویر قدیم و جدید فرودگاه

 

پیرو درج مطلب ارسالی یکی از همشهریان عزیز که در سایت خور منتشر شد (اینجا) روابط عمومی اداره کل فرودگاه بین المللی لارستان، جوابیه مدیر کل محترم فرودگاه را جهت پاسخ به انتقادات مطرح شده، جهت درج در سایت خور ارسال کرده اند که عینا منتشر می شود:


 

باسمه تعالی

 

جناب آقای ایوب محمودی

مدیر محترم سایت خبری خور

 

با سلام و تحیات

احتراماً در پی انتشار یک انتقاد از فرودگاه بین المللی آیت الله آیت اللهی لارستان در سایت خبری تحلیلی خور ضمن تشکر از اینکه پس از دعوت از جنابعالی برای درک بهتر واقعیات موجود به دفتر اینجانب تشریف آوردید و از نقاط مختلف فرودگاه بازدید نمودید و در واقع پی به بی اساس بودن گزارش درج شده در سایت تحت مدیریت حضرتعالی پی بردید بسیار ممنون و متشکرم و همچنین از اینکه بارها آن سایت محترم خبرهای رشد و توسعه فرودگاه را به سمع و نظر مردم شریف می رساند سپاسگزارم. لذا با عنایت به درخواست جنابعالی مبنی بر ارسال جوابیه مراتب به شرح ذیل در سه بند مطابق با سه بند انتقاد درج شده جهت تنویر افکار عمومی با عکسهای مربوطه ارسال می دارم و از جنابعالی خواستارم عین این نامه و عکسهای ارسالی در سایت قرارد دهید در غیر اینصورت و یا اینکه بخواهید بخشی از آن را قرار دهید منصفانه نخواهد بود و بنده بمنظور دفاع از حق و حقوق تمامی کسانی که  در این سالها در این فرودگاه تلاش نموده اند تا رفاه را به مردم هدیه دهند شاکی خواهم شد.

 • مسأله اول : منتقد حرف از زمانی زده که پدربزرگ محترمشان به لار می آمدند که پس از صحبت با شما مشخص شد برمی گردد به حداقل ۱۵ ماه پیش لذا به استحضار می رسانم در سال ۸۹ یعنی ۵ سال پیش با هزینه یک میلیارد تومان کل ترمینال مسافری این فرودگاه با کمک تمامی کارکنان زحمتکش و همکاری تمامی ادارات و نهادهای مستقر در فرودگاه بهسازی شد و از لحاظ سیستم سرمایش- سقف سالن- کف سالن- بدنه- کانترهای چک مسافر-ترازوهای دیجیتالی- نصب LCD- نصب آبسردکن- نصب دوربین های مدار بسته- نصب سیستم پیشرفته گذرنامه و … اقدام گردید و سالن از وضعیت بسیار نابسامان به وضعیت فعلی درآمد که این کارها باعث جلب رضایت مردم و مسئولین شد و در همان سال بنده را بعنوان مدیر نمونه معرفی نمودند بنده متعجبم چرا افراد مشخص شده در عکس ارسالی بیرون از سالن ایستاده اند و چرا داخل سالن نمی روند؟ چرا این دوست عزیز عنوان می نماید که ما را به سالن راه نمی دهند در حالی که شما  از نزدیک دیدید که اینگونه نیست و نبوده و ورود به سالن انتظار عمومی آزاد است و تمامی امکانات هم مهیا  می باشد همچنانکه در عکسهای ارسالی ما می بینید.

بنظر شما ما باید به زور مردم را روانه سالن انتظار کنیم شاید باورتان نشود بارها نیروهای زحمتکش پلیس و مدیران ترمینال مردم شریف را راهنمایی می نمایند که جهت انتظار وارد سالن شوند ولیکن نمی پدیرند و می گویند همین جا بهتر است ( البته این موضوع را شما از نزدیک دیدید ) ضمناً موضوع تأخیر پروازها در ورود ربطی به این فرودگاه ( یعنی مقصد ) ندارد، بله امکان دارد پروازی در ورود تأخیر داشته باشد و لذا بهمین خاطر ما سالن انتظار را با تمام امکانات رفاهی مهیا نموده ایم که در این موارد استفاده شود نه اینکه مردم در آفتاب و خارج از سالن منتظر بمانند.همین جا از شما بعنوان صاحبان قلم و رسانه و همچنین کلیه همکاران محترمتان خواهش می کنم بنحو شایسته اطلاع رسانی نمائید و فرهنگ سفر و مسافرت هوایی را اشاعه دهید. مثلا یکی از مشکلات ما دیر آمدن مسافران خروجی است همانگونه که مستحضرید و در هنگام تهیه بلیط  تذکر داده می شود و آن هم اینکه در مسافرتهای خارجی بایستی حداقل ۳ ساعت  و مسافرتهای داخلی حداقل ۱ ساعت و نیم قبل از زمان پرواز، مسافران در فرودگاه حضور یابند ، ولی در لارستان مشاهده می شود که یک ساعت قبل از پرواز خارجی مسافران تشریف می آورند که این خود بروز مشکلاتی را به دنبال دارد. لذا خواهشمندم  در این خصوص نیزاطلاع رسانی و فرهنگ سازی نمائید.

مسئله دوم : منتقد گرامی بنحوی عنوان نموده که این فرودگاه ظرفیت دو یا سه پرواز را ندارد در صورتی که اینچنین نیست و در حال حاضر در بعضی از روزهای هفته سه پرواز پهن پیکر نیز عملیات پروازی انجام می دهند که با موفقیت صورت میپذیرد. عکس های ارسالی در این زمینه نیز  گویای موضوع است.

مسئله سوم : امکانات و تجهیزات موجود در فرودگاه از جمله سایه بان پارکینگ خودروها بر اساس فضای موجود و آمارهای مسافری دیده شده ولی موضوعی که در این فرودگاه مشاهده می شود این است که در لارستان همراه یک مسافر حداقل ۱۰ الی ۱۵ نفر همراه با خودرو وارد می شوند و یا برای استقبال از یک مسافر ۱۰ الی ۱۵ نفر و یا بیشتر تشریف می آورند حال خودتان محاسبه کنید اگر پروازی با ۱۵۰ مسافر وارد شود و قرار باشد با ۱۵۰ مسافر نیز خارج گردد چه غوغایی برپا می شود همچنانکه اینگونه است وگاهاً مشاهده می گردد که ۴۵۰ خودرو در یک زمان وارد فرودگاه میشود لذا سایبان برای این تعداد مسافر دیده نشده ، علی ایحال بنده به عنوان یک همشهری و مدیر بومی از همه منتقدین تشکر می کنم و ضمن پذیرش اینکه ترمینال فعلی و فضای فعلی مناسب نیست به استحضار می رساند ما در حال تکمیل ترمینال مسافری با فضای ۶۰۰۰ متر مربع و فضای محوطه پارکینگ بالغ بر ۳۰۰۰۰ متر مربع هستیم که به زودی به بهره برداری خواهد رسید و همین جا از همه مردم شریف و قدرشناس لارستان بخاطر کمبودها عذرخواهی می کنم ولی یادمان باشد که امروز دیگر از بارجامانده و پرواز هواپیماهای کوچک و کم ظرفیت خبری نیست و امروز مردم شریف لارستان با هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به دبی- کویت- قطر- شارجه و از آنجا به ۹۰ نقطه دنیا عزیمت می کنند و این فرودگاه تنها فرودگاه غیر مرکز استان است که اداره کل می باشد و رتبه پنجم کشور را بین ۵۴ فرودگاه در پروازهای خارجی کسب نموده است و از امکانات بین المللی بسیار خوبی از جمله دفتر صدور ویزا و نمایندگی وزارت امور خارجه و باجه ارزی بانک ملت برخوردار می باشد که در خیلی از فرودگاههای مراکز استان در کشور وجود ندارد، و الحمدلله مردم با عزت و سربلندی به لحاظ جابجایی بار و نحوه و مکان پذیرش و انجام تشریفات پروازی و با خیالی آسوده به لحاظ امنیت و ایمنی پروازها از فرودگاه بین المللی آیت الله آیت اللهی لارستان که حاصل دلسوزی و تلاش شبانه روزی کارکنان و خادمان زحمتکش اینفرودگاه و بسیاری از مسئولین و بزرگان خطه لارستان بزرگ می باشد مسافرت می نمایند.

 

عنایت انصاری‌فرد مدیرکل فرودگاه لارستان


 

در ادامه تصاویری از روند توسعه و پیشرفت فرودگاه بین المللی لارستان را که به صورت مقایسه ای تهیه شده ملاحظه می کنید:

 

 

IMG_7398

اداره ایمنی و آتش نشانی فرودگاه لارستان (قدیم)

1

اداره ایمنی و آتش نشانی فرودگاه لارستان (جدید)

 

3

پارکینگ مسقف فرودگاه لارستان

51پارک وسایل نقلیه در فضای باز فرودگاه لارستان

 

IMG_5842

سالن جدید فرودگاه لارستان

IMG_7390سالن قدیم فرودگاه لارستان

 

IMG_7395وضعیت سالن قدیم فرودگاه لارستان بدون کانتر و ال سی دی اعلان پرواز

 

2

وضعیت سالن جدید فرودگاه با کانتر و ال سی دی های جدید اعلان پرواز ترمینال مسافری

 

IMG_0293

ساختمان جدید فرودگاه لارستان

5

ساختمان تکنیکال بلاک -نمای شب

1

ورودی فرودگاه لارستان

مسجد فرودگاه

مسجد فرودگاه لارستان

 

IMG_9212

ساختمان تکنیکال بلاک -نمای روز

 

IMG_7399

ساختمان قدیم فرودگاه لارستان

 

IMG_5604

پارکینگ پرواز

1

پارکینگ پرواز

2

پارکینگ پرواز

 


تصاویر زیر مربوط به تکمیل ترمینال مسافری با فضای ۶۰۰۰ متر مربع و فضای محوطه پارکینگ بالغ بر ۳۰۰۰۰ متر مربع در فرودگاه بین المللی لارستان می باشد:

 

IMG_5799

تصویر شماره ۱

IMG_7152

تصویر شماره ۲

IMG_7158

تصویر شماره ۳


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

5 Responses to “جوابیه مدیر کل فرودگاه لارستان به خبر مندرج در سایت خور + تصاویر قدیم و جدید فرودگاه”

 1. سهیل گفت:

  با تشکر از آقای محمودی بابت خبر خوبشون و همچنین باسخگویی مدیرکل محترم

 2. ﺷﻬﺮﻭﻧﺪ گفت:

  ﺩﺭﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺑﺎﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻫﻬﺎﻱ ﺩﻳﮕﺮﻛﺸﻮﻋﻠﻴﺮﻏﻢ ﻛﻤﺒﻮﺩﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺑﻌﻀﺂﺩاﺭﺩﺭﺧﻮﺏ ﻭﺭﺿﺎﻳﺖ ﺑﺨﺶ اﺳﺖ

 3. ناشناس گفت:

  با سلام
  ضمن تشکر از پاسخگویی اداره کل فرودگاه لارستان بنظر میرسد انشا متن پاسخگویی هر چند صراحت دارد اما می توانست بسیار بهتر از این‌می بود

 4. یک خوری گفت:

  تشکر از درج خبر که خود حساسیت را به وجود می آورد که فکری به حال وضعیت های نامناسب هم بشه. و با تشکر از مدیریت محترم فرودگاه که انصافا دارند زحمت میکشند.

آخرین نظرات شما
 • لطفا ما رو هم لینک کنید http://lamerdkhabar.ir...
  لامرد خبر در: دو حادثه رانندگی در جاده های لارستان در چهارمین روز از سال جدید
 • جدیدترین خبرهای شهرستان لامرد از طریق وب سایت ما دنبال کنید http://lamerdkhabar.ir...
  لامرد خبر در: فرماندار لامرد: کسب بیشترین سهمیه پزشکان متخصص فارس برای لامرد و برقراری پرواز قطر و عمان
 • باسلام وسپاس ازبازنشرآثارهنرمندان بومی ومرحوم محمدرضا حقیقی.. موفق باشید...
  جهاندیده -لارستان در: آهنگ زیبای “چراغ” را از مرحوم محمدرضا حقیقی لاری بشنوید
 • ادای کله گنده ها را در آورده...
  در: اختلاس ۱۳۲ میلیاردی یک کارمند بانک در گراش
 • سلام با تشکر از خبر و تصویر کیفیت عکس ها خیلی پایین است....
  عبدالحمید در: گزارشی از اولین برنامه گروه کوهنوردی توحید خور در سال جدید + تصاویر
 • به به به تبریک عرض میکنم ماشالله...
  مهدی در: اختلاس ۱۳۲ میلیاردی یک کارمند بانک در گراش
 • سوال: *آیا بکار بردن لفظ عید براب نوروز جایز میباشد:* پاسخ: برخی گذاشتن نام عید بر ،عید الام (روز مادر ) یا مثلا عید نوروز را خلاف شریعت اسلام می پندارند ، و می گویند :ما...
  بینام در: بهروزیان، عید نوروزتان مبارک! / مقاله ای در نقدِ نوروز ستیزان
 • ماشااله بچه های منطقه خودمون هم خودی نشان دادند...
  در: اختلاس ۱۳۲ میلیاردی یک کارمند بانک در گراش
 • نوروز یعنی نو شدن روز و آمدن بهار. بهار که بیاید همه شادمان می شویم و به طبیعت می رویم. مگر باید برای شادمانی هایمان هم از فقها و علمای دین رخصت جست برادر؟...
  عبدالله در: بهروزیان، عید نوروزتان مبارک! / مقاله ای در نقدِ نوروز ستیزان
 • متاسفانه یک عده خام اندیش متعصب فکر میکنن اسلام اومده همه ما را عربیزه کنه و سنت های فرهنگی و آداب رسوم ملت ها رو از بین ببره به بهانه جاهلی بودن و مجوس بودن و...با تشکر...
  احسان در: بهروزیان، عید نوروزتان مبارک! / مقاله ای در نقدِ نوروز ستیزان

طراحی سایت و کیفیت اخبار مندرج در پایگاه خبری خور را چگونه ارزیابی می کنید؟

نتایج

Loading ... Loading ...
آمار بازدید:

بازدید امروز: 282 بازدید

بازدید دیروز: 1184 بازدید

بازدید کل : 4025804 بازدید