چهارشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۹:۰۲
سرویس: گزارش
 |  ۱۵/ مرداد/ ۱۳۹۴ - ۷:۲۶
  |   نظرات: ۱۶ نظر
2,384 مرتبه بازدید
DSC_0034

شهردار خور: مراحل تجهیز و فعالیت آتش نشانی خور انجام شده است؛ به زودی مشکل روشنایی پارک کوهپایه، بولوار وحدت و فلکه امام شافعی رفع می شود

 

محمد سعید دست پاک شهردار محترم خور، پس از ارسال خبری که از سوی یکی از همشهریان عزیز برای سایت ارسال شده بود متن زیر را برای سایت خور ارسال کرده اند. جا دارد از شهردار محترم که مثل همیشه در پاسخگویی به درخواست و مشکلات همشهریان عزیز همت می کنند تشکر کنیم و امیدواریم این رویه در سایر مسئولین شهر نیز به وجود آید.

***

از دیرباز تاکنون وجود جایگاه های امداد رسانی و نحوه خدمات رسانی امدادگران از جمله دغدغه های بشر به خصوص در زمان رنج و تنگدستی بوده است. ایستگاه های آتش نشانی نیز به عنوان یکی از مهم ترین پایگاههای امداد رسانی جایگاه ویژه ایی در این زمینه دارند. در ابتدا واژه آتش نشان وایستگاه آتش نشانی به اشخاص و محله هایی اطلاق می شد که صرفا وظیفه اطفای حریق را برعهده داشتند ولی به دلیل پیشرفت فناوری و نیاز جامعه به ایمنی به مرور زمان کلیه عملیات نجات درون شهری در زمره وظایف امدادگران آتش نشانی قرارگرفت. این امر خود به خود مقوله ای همچون محل و تجهیزات ایستگاه های آتش نشانی را مطرح می سازد.
براین اساس به استناد ماده ۸۴ قانون شهرداری ها و با هدف احداث و راه اندازی مرکز آتش نشانی، شهرداری خور اقدامات ذیل را انجام داده است:
۱- شناسایی و تملک قطعه زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع واقع درمحور لار بستک و پیگیری اخذ مجوزات قانونی به منظوراحداث ایستگاه آتش نشانی در خور
۲- پیگیری اخذ اعتبار مورد نیاز جهت احداث ایستگاه از معاونت امور عمرانی وزارت کشور و سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور
۳- اختصاص مبلغ دو میلیارد ریال اعتبار از محل ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران به شهرداری خور
۴- پیگیری اخذ تجهیزات مورد نیاز از سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور که شهرداری موفق به اخذ ۱۳ شیر هیدرات و یک عدد ست امداد نجات شده است.
۵- اعلام نیاز نیروی آتش نشان و برگزاری آزمون استخدامی که درحال حاضر اسامی افراد اعلام شده و نیروها درحال طی مراحل گزینش و آزمون عملی می باشند.
۶- پیگیری خرید یک دستگاه ماشین آتش نشانی
برخود لازم میدانم از حمایت ها وخدمات رسانی شهرداری لار تقدیر و تشکر لازم را داشته باشم. درضمن بخشی از پیگیری های انجام شده جهت احداث مرکز آتش نشانی که امیدوارم خداوند توفیق ایجاد این زیر ساخت مهم شهری را به عنوان هدیه و یادگاری در دوره خدمتم به شهروندان عزیز نصیبم بنماید به صورت بخشنامه های رسمی در اختیار سایت خور قرار گرفته است.

اما درخصوص وضعیت روشنایی پارک کوهپایه ابتدا ضمن تقدیر از دوست عزیزی که این تذکر را داده اند باید عرض کنم مکاتبات و پیگیری های لازم با شرکت برق به منظور اصلاح شبکه روشنایی بلوار وحدت با مدیریت برق لارستان بعمل آمده است و انشاالله به زودی این مشکلات نیز مرتفع خواهد شد.
در خصوص روشنایی پارک کوهپایه لازم به ذکر است که در ماه های اخیر شهرداری نسبت به نور پردازی، اصلاح پایه چراغ، فواره موجود و کاشی کاری حوضچه واقع در این پارک هزینه هایی را نموده که متاسفانه باز هم شاهد تخریب قسمتی از آن ها بوده ایم که بسی جای تاسف را دارد و امیدوارم که همشهریان عزیز حداقل در حفظ و نگهداری این مکان ها که متعلق به خودشان می باشد تلاش و همت بیشتری از خود نشان دهند. با این حال و به دنبال درخواست شهروندان محترم، تعمیر و اصلاح روشنایی پارک در دستور کار واحد تاسیسات شهرداری قرار گرفته است. در خصوص روشنایی میدان امام شافعی نیز به زودی شاهد نور پردازی بسیار زیبا توسط واحد تاسیسات شهرداری خور خواهیم بود. لازم بذکر است از سال گذشته کلیه کارهای تاسیساتی توسط واحد تاسیسات شهرداری خور به مدیریت محمد کج کلاه که از جوانان خوش فکر شهر خور می باشند انجام می گیرد که این اقدام باعث کاهش چشم گیر هزینه های شهرداری شده است. جا دارد به نوبه خود از تلاش های واحد تاسیات شهرداری خور نیز تقدیر و تشکر کنم.

در پایان از دست اندرکاران سایت خور و همه کسانی که با تعصب و درایت پیگیر امور و مسائل شهر هستند نیز تشکر می کنم. به امید آنکه بتوانیم خدمتگزار خوبی برای مردم خوب شهر خور باشیم انشاالله.

 

محمدسعید دست پاک

شهردار خور

 

1

 

 

2 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp
تصویر پروفایل روابط عمومی شهرداری خور روابط عمومی شهرداری خور تمام مطالب این نویسنده

16 Responses to “شهردار خور: مراحل تجهیز و فعالیت آتش نشانی خور انجام شده است؛ به زودی مشکل روشنایی پارک کوهپایه، بولوار وحدت و فلکه امام شافعی رفع می شود”

 1. وحيد محنت كش می‌گه:

  با تشکر و قدر دانی از شهر دار محترم جناب آقای دستپاک که بدون ریا شبانه روز در مسیر شهری زیبا میکوشد جا داره از این بزرگوار صمیمانه تشکر کرد .
  در خصوص تخریب قسمت های پارک کوهپایه باید عرض کرد که هر شهروند خوری باید عقل خود را به کار بیندازد که این روشنایی و این همه هزینه هایی که برای شهر میشه برای شهر دار و پرسنل شهرداری نیست برای خود شمایی هست که دارید این متن رو الا میخونید پس ای همشهری چه وقت میخواهی از حق خودت دفاع کنی؟ چه وقت میخواهی در قبال هزینه های هنگفتی که در زمینه ی نور پردازی پارک کوهپایه شده است که شهرمان را زیبا جلوه داده است دفاع کنی!؟ چه وقت میخواهی شهرت همیشه زیبا باشد!

  همشهریه عزیز اگه شما بیایی وسایلی رو از وسایل شهر رو تخریب کنی به شهرداری ضرر نرسوندی بلکه به خودت ضرر رسوندی چرا که شهرداری مجبورِ در قبال خسارت هایی که خودمون به خودمون میزنیم مالیات سالیانه ی ما رو دو چندان کنه تا بتونه جبران خسارت هایی ک خودمون به خودمون زدیم باشه .
  عزیزان همه دست به دست هم دیگه باید شهری بسازیم نو و با جلوه ایی زیبا ، نه روز به روز شاهد تخریب وسایلی که باعث کور شدن شهرمون بشه …

 2. تام می‌گه:

  ممنون از پاسخگویی بموقع شهردار محترم خور

 3. فرزند خور می‌گه:

  جا داره از اینجا از جناب آقای مهندس دست پاک تقدیر و تشکر کنیم که شبانه روز درحال خدمت به مردم هستن و فراتراز ساعت کاری خود زحمت فراوانی و برای این شهر و مردم این شهر میکشن.به امید سربلندی روز افزون ایشان در مقاطع بالاتر

 4. شهرام صالحی می‌گه:

  با تشکر از پاسخگویی شهردار محترم. امید که اقدامات و پیگیری های انجام شده در تمام زمینه هایی که دوستان شورا و شهرداری داشته اند و همچنین پیگیری هایی که در حال انجام است، هرچه زودتر به بار بشینه، و هر روز خبرهای خوبی از بهره برداری پروژها بشنویم.
  به مدیریت محترم سایت پیشنهاد میشود، برای اینگونه مطالبی که سوال و پاسخ در دو صفحه ی جداست، لینک های مرتبط نیز قرار داده شود.تا خواننده ی هر مطلب متوجه دلیل سوال و پاسخ شود.با تشکر

  • محمد می‌گه:

   اخه این سه سال چی کار کردن
   شماها با مطرح کردن اون موضوع و تیکه فرماندار به خور ننگ بی سوادی زدی
   حالا شکیات میکردی حداقل نمیگفتن چیزی حالیمون نیست

 5. احمد می‌گه:

  ممنون از شهردار و شما بخاطر پیگیری مشکلات شهر

 6. صالحی می‌گه:

  ممنونیم از شهردار محترم شهر

 7. احمد می‌گه:

  مدتی است که در شهر شاهد تغییراتی چشمگیر هستیم واقعا با خواندن کامنت های دوستان که از شهردار تقدیر کردن خوشحال شدم مردم خور همیشه قدرشناس بودن و خواهند بود.

 8. امیدوار به تغییر می‌گه:

  با تشکر از توضیح شهردار.
  لطفا هرکاری می کنید زودتر. تا این همه منتظر نمانیم.
  چون چیزی که در این دوره شهرداری کمی مشهود است، کندی برخی کارهاست. وگرنه مشخصا شهردار افکار بلندی دارد با چاشنی خونسردی!
  با ارزوی موفقیت برای شهر و شهرداری و شهردار.

 9. مارشال می‌گه:

  ما که دیشب میومدیم خور چراغ های بولوار وحدت یکی درمیون خاموش بود. جناب شهردار شاید منظورش جایی دیگه بوده!

  • فرزند خور می‌گه:

   توقع به موقع درست شدن وسایل و تغییر و تحول در شهر و داریم اما در کنارش توقع اینو هم داریم که شهرداری هیچ عوارضی و ازمون نگیره حتی همین هزینه پسماند هم حاضر نیستیم پرداخت کنیم.اگه همه مردم شهر خور این مسئولیت و بپذیریم که این پول ها جهت بهسازی شهر خودمون استفاده میشه و پرداخت میکردیم کارها زودتر حل میشد.چرا که بودجه دولت هم دیگه به حد نصاب نیست.

  • ناشناس می‌گه:

   راست میگه خب فقط شما به لار و لطیفی نگاه نکن هرچی گفتن بگو خب

 10. محمد می‌گه:

  فکر کنم تا اتشنانی از اخر شهر برسه به مرکز شهر طرف مرده

  این مشاورتون هم که به درد نمیخوره

 11. محمد می‌گه:

  راستی شهرداری ۱۲ نفر نیرو کادر اداری داره ؟
  بعد این چهارتا خانم و تفضلی و ارشدی چیکار میکنن؟

 12. خوری می‌گه:

  خوبی شهردار جدید اینه که خوب قول میده. از تاریخ این خبر چند ماه گذشته؟ ع م ل کرد شهردار در این زمینه ها چه بوده؟

 13. […] واحدی از آتش نشانی لار مهار شد. سومین خبر مربوط به وعده شهردار خور بود که در ۱۵ مرداد ۹۴ اعلام کرد: در حال حاضر اسامی افراد آتش نشان خور اعلام شده و […]

آخرین نظرات شما
 • من یک گیمنت دارم وتا ال آن کسی به من گیر نداده و من ۱۱ساله هستم خواهشن ... نزن...
  کریتوس در: گزارش مردمی از وضعیت گیم نت های خور: هیچ کس جوابگو نیست!
 • […] مصاحبه پیش تر در شماره سوم نشریه خورشید لارستان به چاپ رسیده است. مطالب مرتبط: […]...
  بازنشر: گفتگو با محبوبه جوکار عضو فعال کانون محیط زیست دانشگاه بوعلی سینا همدان در: دانلود سومین شماره نشریه خورشید لارستان
 • زنده باد جناب مدیر کل خوب به فکر لامرد است...
  دلسوز در: گزارش باقری فرد از احداث سه تونل بزرگ توسط اداره کل راه و شهرسازی لارستان
 • برو ......مسیح حالا اومدی وحدت بعد میگی .....حالا برم به رحمان یگم...
  وحدت در: تیم فوتبال نونهالان وحدت خور به مصاف حریفان خود می رود
 • كاش مسولين با خانواده ها صحبت ميكردن!!! طرز تفكر خانواده ها در مورد ادامه تحصيل خصوصا دخترا نياز به ارتقا داره تو شهري كه واسشون افتخاره از همون راهنمايي دخترو بفرستن خون...
  دانش آموز در: گزارش مردمی از وضعیت گیم نت های خور: هیچ کس جوابگو نیست!
 • وبسایت که جای خود! آدم شک می کند خور شهرداری دارد یا نه ☺...
  ابراهیم در: دو ماه از غیر فعال شدن سایت شهرداری خور می گذرد!
 • ،انتخابات اخیرشورای شهرنشان دهنده نارضایتی مردم ازشورا وشهردارشهرخوربود،مردم به این امیدبه اعضای جدیدرای دادن که شاهدتغییروتحول در راس مدیریت شهرداری باشندتاازکارهای خودس...
  خورکهن در: یک آتش سوزی دیگر: چرا آتش نشانی خور فعال نشد؟! + تصاویر
 • جزاک الله خیر...
  خورکهن در: در آستانه سال نو: آزادی بدهکار مالی با پرداخت ۱۳۹ میلیون تومان توسط خیراندیش خوری
 • مشکل از اونجا شروع شد که لکه ی روی پیشونی ارجحیت پیدا کرد به محتوای توی پیشونی ....
  شهروند خوری در: انتخابات شورای شهر خور از زاویه آمار و ارقام
 • مردم در انتخاب شان احتمالا این نکته را لحاظ کردن که ملاک فعالیت اجتماعی و عمل کردن، مدرک گرایی نیست. و از روی سابقه فعالیت و عملکرد افراد انتخاب کردن....
  یک خوری در: انتخابات شورای شهر خور از زاویه آمار و ارقام

آیا مایل به ادامه فعالیت شهردار کنونی در دوره جدید هستید؟

نتایج

Loading ... Loading ...
آمار بازدید:

بازدید امروز: 662 بازدید

بازدید دیروز: 4850 بازدید

بازدید کل : 3445962 بازدید

رفتن به نوارابزار