سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۷
 |  ۳۱/ تیر/ ۱۳۹۸ - ۵:۲۳
  |   نظرات: ۴ نظر
261 مرتبه بازدید

با وجود مشکلات بسیار، پل مصلی در هفته دولت افتتاح خواهد شد

خورشید لارستان: مهندس مهدی حلیمی شهردار محترم خور، دعوت ما را برای گفتگو پیرامون پل مصلی(کف بس) پذیرفتند. ما از ایشان پرسیدیم دلایل به تاخیر افتادن راه اندازی این پل چیست و افتتاح آن چه زمانی صورت خواهد گرفت.

شهردار خور: با عرض سلام خدمت شما زحمت کشان نشریه خورشید لارستان و تشکر از اینکه این فرصت را در اختیار بنده قرار دادید. در ارتباط با پل مصلی یا کف بس می توانیم به چهار مشکل اصلی که باعث به تاخیر افتادن افتتاح این پل شده اشاره کنیم. عدم همکاری همسایه مجاور پل جهت خرید بخشی از ملک ایشان، وجود تاسیسات آب و فیبر نوری، نوسانات شدید قیمت مصالح و دستمزد و البته بارش های پیاپی باران.

همانطور که مستحضر هستید ساختمانی در جوار  و حریم دو متری این رودخانه قرار گرفته است که نیاز بود بخشی از آن جهت اجرای این پروژه به تملک شهرداری درآید. زیرا برای پی کنی دیواره پل، به عرض چهار و عمق دو متر، باید گودبرداری می شد و احتمال ریزش ساختمان مذکور وجود داشت. بنابراین بین شهرداری، شورا و مالک جلسه ای گرفته شد که مقداری از ملک  مجاور (حدودا ۱۷۰ متر) را شهرداری خریداری کند. در ادامه با نماینده مالک بر سر این مساله صحبت کردیم و دو پیشنهاد خدمت ایشان ارائه شد. اول اینکه این ۱۷۰ متر را طبق نظر کارشناسی رسمی دادگستری قیمت گذاری کنیم و از ایشان بخریم و دوم اینکه باقی مانده زمین ایشان را به تجاری تغییر کاربری دهیم و دو طبقه به صورت مسکونی و تجاری بسازیم که مالک هم صاحب واحد تجاری و مسکونی شود و کسب درآمدی هم داشته باشند.

با این حال مالک موافق نبود و مبلغی حدود سه الی چهار برابر قیمت گذاری رسمی دادگستری را خواستار شدند. در حالیکه ما یک نهاد دولتی هستیم و تابع قیمت گذاری کارشناس رسمی دادگستری هستیم و بایستی تابع قانون باشیم و نمی توانیم قیمتی کمتر یا بیشتر تعیین کنیم. بنابراین مجبور شدیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، زاویه پل را اصلاح کنیم که از ساختمان ایشان فاصله گرفته شود. با این تغییر زاویه هم حجم کار بالا رفت و هم به تبع آن قیمت اجرا هم افزایش یافت. علاوه بر این پیمانکار هم تقاضای افزایش برآورد را داشت.

موضوع دوم این است که نوسانات شدید و غیر قابل پیش بینی مصالح  و دستمزد به نسبت زمانی که با پیمانکار قرارداد امضا شده باعث شد در تامین بودجه دچار مشکل شویم. در حالیکه به قیمت قبل از گرانی ها، ما بودجه را تامین کرده بودیم و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه نداشتیم. به همین علت پیمانکار  به دلیل بالا رفتن قیمت ها کنار کشید و حاضر به همکاری نشد. در حالیکه ما نهایتا طبق قانون تا سقف  ۲۵ درصد آن مبلغی که قرارداد بسته بودیم می توانستیم افزایش قرارداد داشته باشیم در حالیکه حدود ۱۵۰ درصد افزایش قیمت پیدا شد! یعنی دو و نیم برابر مبلغی که با پیمانکار توافق کرده بودیم افزایش قیمت داشتیم. با این حال رایزنی ها ادامه یافت و پیمانکار حاضر به ادامه کار شد.

موضوع سوم اینکه در پایان سال و نوروز  بارندگی های زیادی صورت گرفت که خود باعث تاخیر در این پروژه شد. بطوریکه با هر سری بارندگی دو سه هفته کار پروژه متوقف می شد. چون این محوطه باید به طور کامل خشک می شد و ر‌طوبت کاملا از بین می رفت. پیمانکار نیز متاسفانه همکاری لازم را انجام نمی داد. با این حال پیمانکار را ملزم به اجرای کار کردیم و ایشان نیز تعهد داده که تا ده روز آتی(از امروز) مرحله آخر پروژه انجام شود و پس از بتون ریزی به سرعت پیمانکار آسفالت، بتواند زیرسازی را انجام دهد. نرده ها گذاشته شود و در هفته دولت ان شا الله افتتاح شود.

موضوع چهارم که مانع از پیشرفت کار شد وجود تاسیسات فیبر نوری وشبکه آب بود که زمان زیادی هم برای جابجایی این تاسیسات صرف شد.

با این حال باید توجه داشت که این پل هنوز تکمیل نیست زیرا ساختمان مجاور پل تملک نشده و قاعدتا پس از افتتاح مردم ممکن است نسبت به شکل هندسی پل پرسش هایی داشته باشند. زیرا تمام پل اجرا نشده و تا زمانی که آن ملک تملک نشود این پل به طور کامل تکمیل نمی شود. ولی با این حال امکان استفاده از رو گذر و زیر گذر پل وجود دارد و جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد.

با این حال بنده به نوبه خودم از تک تک مردم عزیز بابت تاخیر در اتمام این پروژه عذرخواهی می کنم گرچه بسیاری از مواردی که باعث این تاخیر شده بودند خارج از کنترل ما بود. در پایان از مردم عزیز خواهشمندیم که ما را در اجرای پروژه های مختلف همراهی کنند و این را هم باید مدنظر داشت که در خور مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد که باید به آن ها پرداخته شود و این پل فقط بخشی از آن ها می باشد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

4 Responses to “با وجود مشکلات بسیار، پل مصلی در هفته دولت افتتاح خواهد شد”

 1. عبدالله گفت:

  خداقوت
  ان شاءالله زودتر به سرانجام برسد هم مردم و هم شهرداری بارشان سبک تر گردد

 2. تماشاگر گفت:

  سلام درود
  والا این شهردار از ابتدای فعالیت ش داره روضه میخونه ..اقا(شهردار) نمی تونی ازت ساخته نیست مسولیت قبول نکن.

  هر دفعه همون پیام های مسخره باران اومده کارو به تاخیر مصالح گروه شده..اقا(شهردار) تو تنها این مشکلات و تورم نسیت.واسه همه ست شما متاسفانه این کاره نیستی.
  فعلا

 3. شهروند گفت:

  شهردا باید از خودش خجالت بکشه ضد و نقیضتو صحیت هاش پیداس

  اگه پول دار ی و میتونی پل رو تمام کنی چه دلیلی داره بخوای از تورم صحبت کنی
  این شهردار این شورا مجموعه ی نیستن که بتون کاریر ب سر انجام برسونن.

  شهرداری توانای پرداخت حقوقبه موقع کارگر رو
  نداره چه طور میخواد پول پل رو پرداخت کنه
  ایا میدونید کارگرها در اعتراض به تاخیر پرداخت حقوقشون اخراج شدن.

  کجای اقای محمودی چرا از شهردار این سوالا رو نمیپرسی.

 4. ناشناس گفت:

  این مجموعه شورا توانایی هیچ کاری رو نداره ..فک کردن اینا انجمن صابرین فقط پول بگیرین از خیر بدون شفافیت هزینه کنن اینجا باید خدمات بدین به مردم اینجا باید مطالبات قانونی شهروندان پیگیری بشه.
  شهرداری که هنوز مشخص نکرده ۸ میلیارد درامد از کجا داشته…و مشخص نیست از این مبلغ چه مقدار خود یاری و کمک خیرین و مشارکت مردم در اسفالت سازی کوچه ها بوده و هنوزم شفاف نشده انتظار کار داریم.

  این شورا همچون دوره های گذشته داره اشتباهاتی رو تکرار میکنه پل مصلی به سرنوشت بلوار جوان ختم میشه و شورای اینده باید جور اشتباهات اینا رو بکشن.

  ابن شهردار و.مجموعه جز عوام فریبی هیچ کاری واسه انجام دادن نداره.

  به امید خدا سال یه جزیره کوچیک..کافیه واسمون.

  یکی کنار فلکه امام شافعی
  یکی کنار فلکه توحید

  شب روز خوشش

آخرین نظرات شما
 • با تقدیر و تشکر از دکتر محمد اورنگ و دکتر لیلا دیانت به خاطر جواب علمی که ارایه نمودند از این بزرگواران انتظار است که برای حفظ زبان لارستانی و متقاعد نمودن خانواده ها برا...
  در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • […] دکترای زبان شناسی  مقاله ای تازه نوشته اند که سایت خور آن را منتشر کرده […]...
  آفتاب لارستان – نگاهی نابخردانه به عنوان یک «کهن زبان» در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • احسنت...
  در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • والا اینکه بهش بگیم زبان هم زیادیشه ، با دوستت برو پیش یه تهرونی با زبون لاری با دوستت صحبت کن ، تهرونیه کل حرفت رو میفهمه اگه هم نفهمه حداقل 70 درصدشو میفهمه ، مقایسه کن...
  سلام در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • نام درست زبان لارستان كه در بر گيرنده لارستان كهن است لارستانى است و نام ساختگى اچمى ريشه تاريخى ندارد . البته لازم به يادآورى است كه در ايران بزرگ همه مردم به شكلهايى از...
  مازيار، از امريكا در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • اول زبان لاری بگوییم همه می خندند.گویش لاری ترکیبی ار لاری و کردی هست .اگر رسمیت میخواهیم بهش بدیم میگیم اچمی زبان .وگرنه اینم نیست .مدرک مهم نیست چیزی که مهم هست نوشته ه...
  گراشی در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • […] محمد اورنگ/ سایت خور: در نگاه اول منطقی می ­نماید و همگان را بر این نکته […]...
  آفتاب لارستان – نگاهی نابخردانه به عنوان یک «کهن زبان» در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • احسنت.آنجا که جای حرف حساب است آنها حرف حسابی نداشته اند....
  ح توانا در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • واقعا ممنونم به خاطر چنین مطلب ارزشمندی. البته همچنان که خودتان عملا اشاره کردید مطالب سه گانه و هماهنگ! به وضوح دچار فقر تحلیلی بودند و برخورد با چنین مطالبی صرفا از روش...
  عارف رفیعی در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • درود فراوان بر شما باد همواره خداوند یارتان باد...
  در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»

برای کسب اطلاعات و اخبار خور بیشتر از کدام گزینه استفاده می کنید؟

نتایج

Loading ... Loading ...
آمار بازدید:

بازدید امروز: 132 بازدید

بازدید دیروز: 257 بازدید

بازدید کل : 4282425 بازدید