سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۷:۰۱
سرویس: گزارش
 |  22/ جولای/ 2019 - 5:23
  |   نظرات: ۴ نظر
1,237 مرتبه بازدید

با وجود مشکلات بسیار، پل مصلی در هفته دولت افتتاح خواهد شد

خورشید لارستان: مهندس مهدی حلیمی شهردار محترم خور، دعوت ما را برای گفتگو پیرامون پل مصلی(کف بس) پذیرفتند. ما از ایشان پرسیدیم دلایل به تاخیر افتادن راه اندازی این پل چیست و افتتاح آن چه زمانی صورت خواهد گرفت.

شهردار خور: با عرض سلام خدمت شما زحمت کشان نشریه خورشید لارستان و تشکر از اینکه این فرصت را در اختیار بنده قرار دادید. در ارتباط با پل مصلی یا کف بس می توانیم به چهار مشکل اصلی که باعث به تاخیر افتادن افتتاح این پل شده اشاره کنیم. عدم همکاری همسایه مجاور پل جهت خرید بخشی از ملک ایشان، وجود تاسیسات آب و فیبر نوری، نوسانات شدید قیمت مصالح و دستمزد و البته بارش های پیاپی باران.

همانطور که مستحضر هستید ساختمانی در جوار  و حریم دو متری این رودخانه قرار گرفته است که نیاز بود بخشی از آن جهت اجرای این پروژه به تملک شهرداری درآید. زیرا برای پی کنی دیواره پل، به عرض چهار و عمق دو متر، باید گودبرداری می شد و احتمال ریزش ساختمان مذکور وجود داشت. بنابراین بین شهرداری، شورا و مالک جلسه ای گرفته شد که مقداری از ملک  مجاور (حدودا ۱۷۰ متر) را شهرداری خریداری کند. در ادامه با نماینده مالک بر سر این مساله صحبت کردیم و دو پیشنهاد خدمت ایشان ارائه شد. اول اینکه این ۱۷۰ متر را طبق نظر کارشناسی رسمی دادگستری قیمت گذاری کنیم و از ایشان بخریم و دوم اینکه باقی مانده زمین ایشان را به تجاری تغییر کاربری دهیم و دو طبقه به صورت مسکونی و تجاری بسازیم که مالک هم صاحب واحد تجاری و مسکونی شود و کسب درآمدی هم داشته باشند.

با این حال مالک موافق نبود و مبلغی حدود سه الی چهار برابر قیمت گذاری رسمی دادگستری را خواستار شدند. در حالیکه ما یک نهاد دولتی هستیم و تابع قیمت گذاری کارشناس رسمی دادگستری هستیم و بایستی تابع قانون باشیم و نمی توانیم قیمتی کمتر یا بیشتر تعیین کنیم. بنابراین مجبور شدیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، زاویه پل را اصلاح کنیم که از ساختمان ایشان فاصله گرفته شود. با این تغییر زاویه هم حجم کار بالا رفت و هم به تبع آن قیمت اجرا هم افزایش یافت. علاوه بر این پیمانکار هم تقاضای افزایش برآورد را داشت.

موضوع دوم این است که نوسانات شدید و غیر قابل پیش بینی مصالح  و دستمزد به نسبت زمانی که با پیمانکار قرارداد امضا شده باعث شد در تامین بودجه دچار مشکل شویم. در حالیکه به قیمت قبل از گرانی ها، ما بودجه را تامین کرده بودیم و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه نداشتیم. به همین علت پیمانکار  به دلیل بالا رفتن قیمت ها کنار کشید و حاضر به همکاری نشد. در حالیکه ما نهایتا طبق قانون تا سقف  ۲۵ درصد آن مبلغی که قرارداد بسته بودیم می توانستیم افزایش قرارداد داشته باشیم در حالیکه حدود ۱۵۰ درصد افزایش قیمت پیدا شد! یعنی دو و نیم برابر مبلغی که با پیمانکار توافق کرده بودیم افزایش قیمت داشتیم. با این حال رایزنی ها ادامه یافت و پیمانکار حاضر به ادامه کار شد.

موضوع سوم اینکه در پایان سال و نوروز  بارندگی های زیادی صورت گرفت که خود باعث تاخیر در این پروژه شد. بطوریکه با هر سری بارندگی دو سه هفته کار پروژه متوقف می شد. چون این محوطه باید به طور کامل خشک می شد و ر‌طوبت کاملا از بین می رفت. پیمانکار نیز متاسفانه همکاری لازم را انجام نمی داد. با این حال پیمانکار را ملزم به اجرای کار کردیم و ایشان نیز تعهد داده که تا ده روز آتی(از امروز) مرحله آخر پروژه انجام شود و پس از بتون ریزی به سرعت پیمانکار آسفالت، بتواند زیرسازی را انجام دهد. نرده ها گذاشته شود و در هفته دولت ان شا الله افتتاح شود.

موضوع چهارم که مانع از پیشرفت کار شد وجود تاسیسات فیبر نوری وشبکه آب بود که زمان زیادی هم برای جابجایی این تاسیسات صرف شد.

با این حال باید توجه داشت که این پل هنوز تکمیل نیست زیرا ساختمان مجاور پل تملک نشده و قاعدتا پس از افتتاح مردم ممکن است نسبت به شکل هندسی پل پرسش هایی داشته باشند. زیرا تمام پل اجرا نشده و تا زمانی که آن ملک تملک نشود این پل به طور کامل تکمیل نمی شود. ولی با این حال امکان استفاده از رو گذر و زیر گذر پل وجود دارد و جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد.

با این حال بنده به نوبه خودم از تک تک مردم عزیز بابت تاخیر در اتمام این پروژه عذرخواهی می کنم گرچه بسیاری از مواردی که باعث این تاخیر شده بودند خارج از کنترل ما بود. در پایان از مردم عزیز خواهشمندیم که ما را در اجرای پروژه های مختلف همراهی کنند و این را هم باید مدنظر داشت که در خور مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد که باید به آن ها پرداخته شود و این پل فقط بخشی از آن ها می باشد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

4 Responses to “با وجود مشکلات بسیار، پل مصلی در هفته دولت افتتاح خواهد شد”

 1. عبدالله گفت:

  خداقوت
  ان شاءالله زودتر به سرانجام برسد هم مردم و هم شهرداری بارشان سبک تر گردد

 2. تماشاگر گفت:

  سلام درود
  والا این شهردار از ابتدای فعالیت ش داره روضه میخونه ..اقا(شهردار) نمی تونی ازت ساخته نیست مسولیت قبول نکن.

  هر دفعه همون پیام های مسخره باران اومده کارو به تاخیر مصالح گروه شده..اقا(شهردار) تو تنها این مشکلات و تورم نسیت.واسه همه ست شما متاسفانه این کاره نیستی.
  فعلا

 3. شهروند گفت:

  شهردا باید از خودش خجالت بکشه ضد و نقیضتو صحیت هاش پیداس

  اگه پول دار ی و میتونی پل رو تمام کنی چه دلیلی داره بخوای از تورم صحبت کنی
  این شهردار این شورا مجموعه ی نیستن که بتون کاریر ب سر انجام برسونن.

  شهرداری توانای پرداخت حقوقبه موقع کارگر رو
  نداره چه طور میخواد پول پل رو پرداخت کنه
  ایا میدونید کارگرها در اعتراض به تاخیر پرداخت حقوقشون اخراج شدن.

  کجای اقای محمودی چرا از شهردار این سوالا رو نمیپرسی.

 4. ناشناس گفت:

  این مجموعه شورا توانایی هیچ کاری رو نداره ..فک کردن اینا انجمن صابرین فقط پول بگیرین از خیر بدون شفافیت هزینه کنن اینجا باید خدمات بدین به مردم اینجا باید مطالبات قانونی شهروندان پیگیری بشه.
  شهرداری که هنوز مشخص نکرده ۸ میلیارد درامد از کجا داشته…و مشخص نیست از این مبلغ چه مقدار خود یاری و کمک خیرین و مشارکت مردم در اسفالت سازی کوچه ها بوده و هنوزم شفاف نشده انتظار کار داریم.

  این شورا همچون دوره های گذشته داره اشتباهاتی رو تکرار میکنه پل مصلی به سرنوشت بلوار جوان ختم میشه و شورای اینده باید جور اشتباهات اینا رو بکشن.

  ابن شهردار و.مجموعه جز عوام فریبی هیچ کاری واسه انجام دادن نداره.

  به امید خدا سال یه جزیره کوچیک..کافیه واسمون.

  یکی کنار فلکه امام شافعی
  یکی کنار فلکه توحید

  شب روز خوشش

آخرین نظرات شما
 • خیلی ها وقتی وارد شهر جدید صدرا شهرستان شیراز استان فارس شدند از لحاظ مالی فقیر بودند بعد شدند حاجی غنی و خیلی ها هم وقتی وارد شهر جدید صدرا شهرستان شیراز استان فارس شدند...
  امراله مهماندوست در: گزارش کار نماینده لارستان، خنج و گراش از فعالیت های انجام شده اخیر در حوزه انتخابیه
 • باعث افتخار دنگز هستی پسر داییـ من خودم اهل دنگز هستم و اقوام فرشید شاید اون مارو نشناسه ولی بازم باعث افتخارمونه انشالله همیشه بدرخشی پسر دایی...
  fatemeh در: بازیکن دنگزی استقلال تهران می توانست زننده گل سوم تیمش باشد
 • روحشان شاد انشالله یه دنیا با آهنگهای ایشون خاطره دارم...
  احمدی در: دانلود تصنیف “همدم تو” با صدای مرحوم محمدرضا حقیقی لاری
 • خدایا را شکر که این الان نیست افراطی!!!!! حافظ متعلق به تمام بشریت است همین که ادیان دیگر او را قبول دارند نشانه بزرگی اوست، حالا چندتا از مردم ادیان دیگر آیت الله فال اس...
  در: چرا این روحانی اسیری، سه بار آرامگاه حافظ را تخریب کرد؟!
 • ایشون برای اینکه مقبره ی خانوادگیشون نزدیک آرامگاه حافظ بوداونجا دفن شدن نه اینکه به خاطراینکه از مریدان ایشان بوده...
  در: چرا این روحانی اسیری، سه بار آرامگاه حافظ را تخریب کرد؟!
 • خوب خودش میساخت..عجب کاریه...
  محمد در: چرا این روحانی اسیری، سه بار آرامگاه حافظ را تخریب کرد؟!
 • چرا قرارگاه پلیس راه شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + اوز+ لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گ...
  امراله مهماندوست در: گزارش کار نماینده لارستان، خنج و گراش از فعالیت های انجام شده اخیر در حوزه انتخابیه
 • ۱- مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از95% از آبی است که دربارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود از محلی به نام بیدزرد در ب...
  امراله مهماندوست در: گزارش کار نماینده لارستان، خنج و گراش از فعالیت های انجام شده اخیر در حوزه انتخابیه
 • چه کاریه آخه، خود حاج آقا یه مقبره در شان حضرت حافظ میساختند که دیگه کسی هوس نکنه مقبره ایی دیگه بسازه این همه خودشون رو درگیر نمیکردند...
  گراوندی در: چرا این روحانی اسیری، سه بار آرامگاه حافظ را تخریب کرد؟!
 • چرا لینک دانلود نداره ؟...
  در: آهنگ زیبای “چراغ” را از مرحوم محمدرضا حقیقی لاری بشنوید
آمار بازدید:

بازدید امروز: 146 بازدید

بازدید دیروز: 558 بازدید

بازدید کل : 4468908 بازدید