دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۰
 |  ۳۱/ تیر/ ۱۳۹۸ - ۵:۲۳
  |   نظرات: ۴ نظر
486 مرتبه بازدید

با وجود مشکلات بسیار، پل مصلی در هفته دولت افتتاح خواهد شد

خورشید لارستان: مهندس مهدی حلیمی شهردار محترم خور، دعوت ما را برای گفتگو پیرامون پل مصلی(کف بس) پذیرفتند. ما از ایشان پرسیدیم دلایل به تاخیر افتادن راه اندازی این پل چیست و افتتاح آن چه زمانی صورت خواهد گرفت.

شهردار خور: با عرض سلام خدمت شما زحمت کشان نشریه خورشید لارستان و تشکر از اینکه این فرصت را در اختیار بنده قرار دادید. در ارتباط با پل مصلی یا کف بس می توانیم به چهار مشکل اصلی که باعث به تاخیر افتادن افتتاح این پل شده اشاره کنیم. عدم همکاری همسایه مجاور پل جهت خرید بخشی از ملک ایشان، وجود تاسیسات آب و فیبر نوری، نوسانات شدید قیمت مصالح و دستمزد و البته بارش های پیاپی باران.

همانطور که مستحضر هستید ساختمانی در جوار  و حریم دو متری این رودخانه قرار گرفته است که نیاز بود بخشی از آن جهت اجرای این پروژه به تملک شهرداری درآید. زیرا برای پی کنی دیواره پل، به عرض چهار و عمق دو متر، باید گودبرداری می شد و احتمال ریزش ساختمان مذکور وجود داشت. بنابراین بین شهرداری، شورا و مالک جلسه ای گرفته شد که مقداری از ملک  مجاور (حدودا ۱۷۰ متر) را شهرداری خریداری کند. در ادامه با نماینده مالک بر سر این مساله صحبت کردیم و دو پیشنهاد خدمت ایشان ارائه شد. اول اینکه این ۱۷۰ متر را طبق نظر کارشناسی رسمی دادگستری قیمت گذاری کنیم و از ایشان بخریم و دوم اینکه باقی مانده زمین ایشان را به تجاری تغییر کاربری دهیم و دو طبقه به صورت مسکونی و تجاری بسازیم که مالک هم صاحب واحد تجاری و مسکونی شود و کسب درآمدی هم داشته باشند.

با این حال مالک موافق نبود و مبلغی حدود سه الی چهار برابر قیمت گذاری رسمی دادگستری را خواستار شدند. در حالیکه ما یک نهاد دولتی هستیم و تابع قیمت گذاری کارشناس رسمی دادگستری هستیم و بایستی تابع قانون باشیم و نمی توانیم قیمتی کمتر یا بیشتر تعیین کنیم. بنابراین مجبور شدیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، زاویه پل را اصلاح کنیم که از ساختمان ایشان فاصله گرفته شود. با این تغییر زاویه هم حجم کار بالا رفت و هم به تبع آن قیمت اجرا هم افزایش یافت. علاوه بر این پیمانکار هم تقاضای افزایش برآورد را داشت.

موضوع دوم این است که نوسانات شدید و غیر قابل پیش بینی مصالح  و دستمزد به نسبت زمانی که با پیمانکار قرارداد امضا شده باعث شد در تامین بودجه دچار مشکل شویم. در حالیکه به قیمت قبل از گرانی ها، ما بودجه را تامین کرده بودیم و هیچ مشکلی در پرداخت هزینه نداشتیم. به همین علت پیمانکار  به دلیل بالا رفتن قیمت ها کنار کشید و حاضر به همکاری نشد. در حالیکه ما نهایتا طبق قانون تا سقف  ۲۵ درصد آن مبلغی که قرارداد بسته بودیم می توانستیم افزایش قرارداد داشته باشیم در حالیکه حدود ۱۵۰ درصد افزایش قیمت پیدا شد! یعنی دو و نیم برابر مبلغی که با پیمانکار توافق کرده بودیم افزایش قیمت داشتیم. با این حال رایزنی ها ادامه یافت و پیمانکار حاضر به ادامه کار شد.

موضوع سوم اینکه در پایان سال و نوروز  بارندگی های زیادی صورت گرفت که خود باعث تاخیر در این پروژه شد. بطوریکه با هر سری بارندگی دو سه هفته کار پروژه متوقف می شد. چون این محوطه باید به طور کامل خشک می شد و ر‌طوبت کاملا از بین می رفت. پیمانکار نیز متاسفانه همکاری لازم را انجام نمی داد. با این حال پیمانکار را ملزم به اجرای کار کردیم و ایشان نیز تعهد داده که تا ده روز آتی(از امروز) مرحله آخر پروژه انجام شود و پس از بتون ریزی به سرعت پیمانکار آسفالت، بتواند زیرسازی را انجام دهد. نرده ها گذاشته شود و در هفته دولت ان شا الله افتتاح شود.

موضوع چهارم که مانع از پیشرفت کار شد وجود تاسیسات فیبر نوری وشبکه آب بود که زمان زیادی هم برای جابجایی این تاسیسات صرف شد.

با این حال باید توجه داشت که این پل هنوز تکمیل نیست زیرا ساختمان مجاور پل تملک نشده و قاعدتا پس از افتتاح مردم ممکن است نسبت به شکل هندسی پل پرسش هایی داشته باشند. زیرا تمام پل اجرا نشده و تا زمانی که آن ملک تملک نشود این پل به طور کامل تکمیل نمی شود. ولی با این حال امکان استفاده از رو گذر و زیر گذر پل وجود دارد و جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد.

با این حال بنده به نوبه خودم از تک تک مردم عزیز بابت تاخیر در اتمام این پروژه عذرخواهی می کنم گرچه بسیاری از مواردی که باعث این تاخیر شده بودند خارج از کنترل ما بود. در پایان از مردم عزیز خواهشمندیم که ما را در اجرای پروژه های مختلف همراهی کنند و این را هم باید مدنظر داشت که در خور مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد که باید به آن ها پرداخته شود و این پل فقط بخشی از آن ها می باشد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

4 Responses to “با وجود مشکلات بسیار، پل مصلی در هفته دولت افتتاح خواهد شد”

 1. عبدالله گفت:

  خداقوت
  ان شاءالله زودتر به سرانجام برسد هم مردم و هم شهرداری بارشان سبک تر گردد

 2. تماشاگر گفت:

  سلام درود
  والا این شهردار از ابتدای فعالیت ش داره روضه میخونه ..اقا(شهردار) نمی تونی ازت ساخته نیست مسولیت قبول نکن.

  هر دفعه همون پیام های مسخره باران اومده کارو به تاخیر مصالح گروه شده..اقا(شهردار) تو تنها این مشکلات و تورم نسیت.واسه همه ست شما متاسفانه این کاره نیستی.
  فعلا

 3. شهروند گفت:

  شهردا باید از خودش خجالت بکشه ضد و نقیضتو صحیت هاش پیداس

  اگه پول دار ی و میتونی پل رو تمام کنی چه دلیلی داره بخوای از تورم صحبت کنی
  این شهردار این شورا مجموعه ی نیستن که بتون کاریر ب سر انجام برسونن.

  شهرداری توانای پرداخت حقوقبه موقع کارگر رو
  نداره چه طور میخواد پول پل رو پرداخت کنه
  ایا میدونید کارگرها در اعتراض به تاخیر پرداخت حقوقشون اخراج شدن.

  کجای اقای محمودی چرا از شهردار این سوالا رو نمیپرسی.

 4. ناشناس گفت:

  این مجموعه شورا توانایی هیچ کاری رو نداره ..فک کردن اینا انجمن صابرین فقط پول بگیرین از خیر بدون شفافیت هزینه کنن اینجا باید خدمات بدین به مردم اینجا باید مطالبات قانونی شهروندان پیگیری بشه.
  شهرداری که هنوز مشخص نکرده ۸ میلیارد درامد از کجا داشته…و مشخص نیست از این مبلغ چه مقدار خود یاری و کمک خیرین و مشارکت مردم در اسفالت سازی کوچه ها بوده و هنوزم شفاف نشده انتظار کار داریم.

  این شورا همچون دوره های گذشته داره اشتباهاتی رو تکرار میکنه پل مصلی به سرنوشت بلوار جوان ختم میشه و شورای اینده باید جور اشتباهات اینا رو بکشن.

  ابن شهردار و.مجموعه جز عوام فریبی هیچ کاری واسه انجام دادن نداره.

  به امید خدا سال یه جزیره کوچیک..کافیه واسمون.

  یکی کنار فلکه امام شافعی
  یکی کنار فلکه توحید

  شب روز خوشش

آخرین نظرات شما
 • لطفا با مجموعه جهاد دانشگاهی تماس بگیرید....
  ایوب محمودی در: ثبت نام دوره های تخصصی جهاد دانشگاهی مرکز لارستان آغاز شد
 • سلام و خسته نباشید هزینه دوره تربیت معلم سه سال اول چقدر هست و چقدر زمان میبره؟...
  معصومه در: ثبت نام دوره های تخصصی جهاد دانشگاهی مرکز لارستان آغاز شد
 • بسیار زیبا میشه لینک دانلود آهنگ بذار بباره نم نم بارون مرحوم محمدرضا حقیقی هم بگذارید....
  در: آهنگ زیبای “چراغ” را از مرحوم محمدرضا حقیقی لاری بشنوید
 • با سلام دوست عزیز از پاسخ و نظر شما ممنونم. بنده ممکن است واژه هایی را استفاده کرده باشم که از نظر خوانندگان اندکی تند به نظر برسد اما شما به جنبه های زبان شناسی این مطلب...
  MuhammEd Ourang در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • ممنون از پاسخ شما حرف شما کاملا درست است و ما باید زبان لاری را حفظ کنیم . بنده در پایان نامه ی خود بر این امر تاکید کرده ام و همچنان هم در دانشگاه در حال مذاکره برای طرح...
  MuhammEd Ourang در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • سلام دوست عزیز، ممنون از نظر شما ببینید حرف شما تا حدی درست است. اما آنچه معیار یک زبان و گویش یا لهجه است تنها درک بین فردی نیست. این معیار وجود دارد اما معیارهایی همچون...
  MuhammEd Ourang در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • سلام آقای مازیار ممننو از پاسخ شما سخن شما درست است و بنده شما را برای بحث دقیق تر به این لینک که در آفتاب لارستان منتشر کرده ام و در مورد زبان های فارسی باستان و میانه ت...
  MuhammEd Ourang در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • با سلام دوست عزیز ممنون از پاسخ شما ما خواسته ایم که با نگاهی دقیق وضعیت زبان شناسانه ی لاری را بررسی کنیم و بنده به عنوان یک فرد متولد شهر اهل در لامرد به هیچ شهری یا گر...
  MuhammEd Ourang در: نگاهی نابخردانه به عنوان یک کهن زبان: جوابیه ای به «زیبایی شناسی زبان اچمی به مثابه ی زبانی کل نگر» در «اِوَزِ امروز»
 • به عنوان دوست(: به نوعی الگو برداری :' سعی در قدم گزاشتن به سوی آینده(; و به همراه هم! آروزی موفقیت برای هر دومان+) تشکر از رسانه و دوست عزیز به صرف انگیزه...
  حسین در: گفتگو با عرفان حمیده دانش آموز موفق خوری: در مدرسه خواجه نصیر، فرهنگ و معرفت آموختم.
 • ضمن تشکر و سپاس بابت مصاحبه کوتاه و مفید از سوی سایت خور ، برای آقا عرفان در همه عرصه ها آرزوی توفیق روز افزون را از خداوند متعال دارم....
  یونس قانع در: گفتگو با عرفان حمیده دانش آموز موفق خوری: در مدرسه خواجه نصیر، فرهنگ و معرفت آموختم.
آمار بازدید:

بازدید امروز: 41 بازدید

بازدید دیروز: 246 بازدید

بازدید کل : 4293814 بازدید