دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۴:۳۷
 |  4/ نوامبر/ 2020 - 1:58
  |   نظرات: بدون نظر
158 مرتبه بازدید

عملکرد مثبت اداره آموزش و پرورش لارستان در مدیریت بازگشایی مدارس و کنترل بیماری کرونا

به گزارش خورشید لارستان، شاید در نظر بسیاری از مردم این پرسش مطرح شود که چگونه لارستان که یکی از مناطق قرمز فارس در بحث کرونا بود و در تابستان روزی نبود که خبری از مرگ یک یا چند همشهری مخابره نشود با آغاز پاییز توانسته تا امروز گرفتار موج دوم و سوم کرونا نشود.

غیر قابل انکار است که واگذار کردن اختیار بازگشایی مدارس این شهرستان به خود مدیران و شورای مدرسه و بالتبع، غیر حضوری شدن آموزش ۹۰ درصد مدارس این منطقه در کنترل این بیماری و جلوگیری از ورود شهرستان به موج های خطرناک کنونی اثرگذار بوده است.

در حالیکه در شهرستان همجوار یعنی گراش اعلام شده در ۵۰ روز آغاز سال تحصیلی، تست کرونای ۲۵ دانش‌آموزِ مدارسِ گراش مثبت بوده است و به عبارتی هر دو روز، یک دانش‌آموز در گراش به کرونا مبتلا می‌شود. دلیل آن نیز کاملا مشخص است. اکثر مدارس گراش بخشی از فعالیت آموزشی خود را به صورت حضوری برگزار می کنند.

از این رو به نظر می رسد مدیریت آموزش و پرورش لارستان با تصمیمات منطقی خود و احترام گذاشتن به دل نگرانی مردم و مدیران مدارس، نقش مهمی در کنترل بیماری کرونا در شهرستان داشته است. چرا که به گفته اکثر کارشناسان حوزه بهداشت و درمان، همه ساله موج اول آنفولانزا در کشور از سطح مدارس آغاز می شده و این انتشار در مورد کرونا نیز صادق است.


️ آدرس خورشید لارستان در اینستاگرام
https://www.instagram.com/khourshidlarestan?r=nametag

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آخرین نظرات شما
آمار بازدید:

بازدید امروز: 1714 بازدید

بازدید دیروز: 2426 بازدید

بازدید کل : 4672200 بازدید