دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۴:۴۸
 |  4/ نوامبر/ 2020 - 2:02
  |   نظرات: بدون نظر
159 مرتبه بازدید

قول مساعد رئیس اداره محیط زیست لارستان برای نصب تابلوی هشدار در محوطه دریاچه هیرم

به گزارش خورشید لارستان دریاچه‌ هیرم اوز با ۴ کیلومتر مربع مساحت و ۳ متر عمق در ۳۶ کیلومتری شمال شهرستان اوز و در بخش بیدشهر واقع شده‌است و همه ساله میزبان پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی از کشورهای همسایه و سالانه نیز پذیرای به‌طور متوسط ۴ هزار پرنده است. آب این دریاچه شور است اما با این وجود در زیبایی در منطقه کم نظیر است.

دریاچه هیرم در طول چهار فصل سال میزبان گردشگران و علاقه مندان به طبیعت نیز می باشد. با این حال این زیبایی خیره کننده دریاچه و پرندگان زیبای آن معمولا با خاطرات تلخ گیر افتادن ماشین های گردشگران در باتلاق دریاچه خاطره تلخی را برای آن ها به یادگار می گذارد.

کافیست در اطراف دریاچه قدم بزنید تا جای چرخ ماشین هایی که به وفور در آن جا گیر افتاده اند را مشاهده کنید. فاصله زیاد دریاچه تا نزدیک ترین روستا و مسافت زیاد آن تا مرکز شهرستان باعث می شود افرادی که گرفتار این مشکل می شوند معمولا تا ساعت ها درگیر پیدا کردن سیم بکسل یا کمک افراد دیگر باشند.

خدانظر انصاری رئیس اداره محیط زیست لارستان در گفتگو با خبرنگار خورشید لارستان می گوید قبلا در این قسمت، تابلوی هشدار وجود داشته اما متاسفانه عده ای آن را کنده اند و برده اند. با این حال وی قول مساعد داد که به زودی تابلوی هشدار در این محوطه نصب شود تا گردشگران با خطرات نزدیک شدن بیش از حد به دریاچه با وسایل نقلیه خود آگاهی یابند.


️ آدرس خورشید لارستان در اینستاگرام
https://www.instagram.com/khourshidlarestan?r=nametag

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آخرین نظرات شما
آمار بازدید:

بازدید امروز: 1756 بازدید

بازدید دیروز: 2426 بازدید

بازدید کل : 4672242 بازدید