جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۶:۵۳
 |  2/ آگوست/ 2015 - 11:42
  |   نظرات: ۱۸ نظر
8,439 مرتبه بازدید

گزارش تصویری: جشنواره ورزشی باشگاه تنگ خور برگزار شد

 

از صبح مراسم تا غروب جمعه ۹ مرداد همه ی تدارکات برنامه برای برگزاری یک مراسم پر هیجان تحت عنوان دو و میدانی کودکان آماده بود. اسم کودک که می آید شیطنت و شلوغ کاری و بازی های کودکانه ش به ذهن می رسد. حال اگر بیش از ۲۵۰ کودک در کنار هم و در یک سالن کوچک بخواهند دور هم جمع شوند و نزدیک به ۵۰۰ نفر بازدید کننده هم نظاره گر آنها باشند، برای خودش داستانی می شود! هوا بسیار گرم بود و سالن که از جمعیت پر شده بود و سیستم سرمایشی اش عملا از کار افتاده بود چون دیگی در خود می جوشید!
حدود ساعت ده و ربع شب بود که سالن مملو از جمعیت شد و کودکان و مادرانشان آماده ی شبی به یاد ماندنی شدند. مراسم با قرآن خوانی گروهی از دانش آموزان مهد کودک خصوصی نور آغاز شد، و سپس با سرود ملی و پخش کلیپی از عملکرد شش ماهه باشگاه تنگ خور ادامه یافت.
پس از آن یعقوب جمالپور مدیرعامل باشگاه تنگ خور و مجری برنامه ضمن خوش آمدگویی، توضیحاتی درباره جشنواره و نحوه شرکت نونهالان و برنامه های آتی باشگاه ارائه کرد و بعد از آن سجادی مسئول دو و میدانی لارستان، به ایراد سخن پرداخت و سپس دکتر سید احمد هاشمی در خصوص نیاز های جسمی و روحی کودکان و نیاز کودک به ورزش سخن گفت. هماهنگی ها که صورت گرفت، مسابقه ی دو و میدانی کودکان در رده های ۸ و ۹ ساله، ۷ و ۸ ساله، ۵ و ۶ ساله و زیر ۵ سال برگزار شد.
به خاطر ازدحام جمعیت و گنجایش کم و گرمی سالن و البته حضور برخی از والدین به همراه کودکانی که حاضر نبودند تنها وارد زمین شوند و به مسابقه بپردازند، تلاشهای دست اندرکاران برگزاری در طول مسابقه با مشکلات زیادی همراه بود. به هر حال با تمام مشکلات و نواقص موجود، مسابقات تمام شد و البته اعتراضات کودکانی که به نتایج مسابقه معترض بودند تمام شدنی نبود!
البته پایان بخش برنامه که اهدای جوایز یادبود به کل شرکت کنندگان بود، با ازدحام شدید جمعیت و هجوم شرکت کنندگان در اطراف میز اهدای جوایز همراه شد که کنترل برنامه از دست مجری و دست اندرکاران عملا خارج شد و این بخش ناتمام باقی ماند. از جمله انتقادات و پیشنهاداتی که شرکت کنندگان در پایان مراسم داشتند این بود که باشگاه فرهنگی ورزشی تنگ خور که همت کرده و جشنواره ای به این بزرگی را برای مردم خور تدارک دیده است که البته جای سپاس و تشکر دارد؛ می توانست مراسم را اولا در رده های سنی مختلف و به صورت کاملا مجزا و از قبل ثبت نام شده برگزار می کرد. ثانیا سالن و امکانات سالن ورزشی خور جوابگوی این مراسم نبود و بهتر بود که مراسم در فضای آزاد برگزار می شد تا هم شرکت کنندگان از گرمای شدید در امان می ماندند و هم کنترل کودکان عزیز و علاقه مند بهتر صورت می گرفت. در ادامه تصاویری از جشنواره ورزشی باشگاه تنگ خور را ملاحظه می فرمایید.

 

C360_2015-08-02-15-16-18-684C360_2015-08-02-15-15-30-373C360_2015-08-02-15-14-13-621C360_2015-08-02-15-14-29-234C360_2015-08-02-15-13-41-722C360_2015-08-02-15-12-14-679

C360_2015-08-02-15-11-01-948 C360_2015-08-02-15-11-21-150 C360_2015-08-02-15-11-52-807  C360_2015-08-02-15-13-00-606 C360_2015-08-02-15-13-24-594    DSC_0056C360_2015-08-02-15-14-49-262 C360_2015-08-02-15-15-16-193  C360_2015-08-02-15-15-45-522 C360_2015-08-02-15-16-03-418


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

18 Responses to “گزارش تصویری: جشنواره ورزشی باشگاه تنگ خور برگزار شد”

 1. یک مادر گفت:

  با تشکر از دست اندرکاران برنامه که مشخصا زحمات زیادی را متحمل شده اند.
  اما فکر میکنم تجربه اول انها در برخورد با همچین جو شیطنت امیز و تقریبا غیر قابل کنترل کودکان، باعث شد در طول برنامه بی نظمی بوجود بیاید و انتهای برنامه و بخش اهدای جوایز کل برنامه را در دید عموم تحت تاثیر قرار دهد.

  کلیات و هدف برنامه خوب بود اما انتهای برنامه با وجود تلاش دست اندرکاران و با توجه به کمبود امکانات همه چیز را در دید مردم زیر سوال برد مگر اینکه قضاوت کنندگان کمی منصفانه به قضیه نگاه کنند.

 2. ناشناس گفت:

  لطفا تصاویر بیشتری بزارید. با تشکر

  گرچه مراسم خیلی آخرش بی نظم بود، ولی خب بد هم نبود.

 3. خوری گفت:

  مگه چی شده؟؟؟

  • یک مادر گفت:

   دوست عزیز، این برنامه یکی از برنامه هایی بود که ثابت کرد کمبود امکانات برخلاف انتظارات مردم در این شهر حرف اول رو میزنه.

   گرمی هوا و کوچک بودن فضا برای این همه علاقه مندی که پا به سالن استادیوم گذاشته بودن مزید برعلت شد تا برنامه با بی نظمی تمام شود.

   به هر حال گذشت اما مطمئنا دوستان دست اندر کار از این تجربه برای برنامه های بعد استفاده خواهند کرد. امید که مساله نبود سالن مناسب برای برگزار امور فرهنگی نیز حل شود و این برنامه قدمی باشد برای تلاش خیرین محترم برای این امر.

  • ناشناس گفت:

   خوری جان خبری نبود.کوچولوها که هرکی واسه خودش می دوید و کاری به سوت داور نداشتن و همینجوری خوش بودن و میرفتن و میومدن، و موقع جایزه دادن هم با هجوم ملت مثل پای تقسیم برنج عیش!!! ناقص موند. و هوا هم بشدت گرم بود و پختیم. بقیه برنامه شاد و خوب بود.

  • ناشناس گفت:

   هجوم به جوایز مثل موقع پخش برنج عیش را خوب اومدی!
   ما توی خونه از پس یک بچه بر نمیاییم. چه برسه به دویست سیصدتا بچه دور هم. اونقدرها هم بد نبود دیگه. این هم بخشی از فرهنگ ما بود. با چاشنی کمبود امکانات.

 4. حبیب اله عباسی گفت:

  عکس ها که جو بسیار شادی رو نشون میده با وجودی که سعادت نداشتم در مراسم حضور داشته باشم ولی جا داره از برگزار کنندگان مراسم صمیمانه سپاسگزای کنم و به همه شون خدا قوت بگم.

 5. ناشناس گفت:

  همچنان که خودتون هم توی متن گزارش گفتین، کمبود امکانات و مواجهه با این همه کودک، بخصوص پیش دبستانی ها که به هیچ صراطی مستقیم نبودن، برنامه را با تمام تلاشها، از کنترل خارج کرده بود، و حیف بود که آخرش بخش اهدای جوایز ناتمام ماند و بعضی از بچه ها گریان رفتن خونه.
  به هرحال امیدوارم تجربه ای باشد برای آینده.
  بخصوص اینکه برگزاری چنین مراسم بزرگی در این سالن غیر استاندارد و کوچک و بشدت گرم، کار اشتباهی است. و بهتر است درفضای آزاد برگزار شود.

 6. ناشناس گفت:

  ورود مادران به زمین در کنار بچه های کوچکی که برای وارد شدن به جمع بقیه هم سن و سالاشون مشکل داشتن خودش یکی از عوامل بی نظمی بود.به هرحال مجالی بود برای اجتماعی شدن بچه ها، گرچه مکانش بشدت نامناسب بود.و همه قضاوت های خوبی که میتونست بابت این همه تلاش رخ دهد را به انتقاد شدید مردمی تبدیل کرد.

 7. انور اسماعیلی گفت:

  اتفاقی مبارک نمایش فرهنگ بالای شهروندانمان برای تماشای مسابقه دو میان نونهالان و شکوفه ها به صورت خانوادگی و با حضور دختران، زنان و مادران شهرمان شور و نشاط و استقبال وصف ناشدنی مادران برای تماشای رقابت دوستانه فرزندان ورزشکارشان در برگزاری جشنواره خانوادگی شهر خور که به همت باشگاه تنگ خور و با همکاری شورای ورزشی و هیات فوتبال و همچنین پایگاه مقاومت بسیج پیامبر اعظم (ص) خور جمعه شب ۹/ مرداد ماه/ ۹۴ برگزار گردید. این‌ محفل در محیطی‌ آکنده‌ از صفا و خلوص‌ انجام‌ شد

  سالن ورزشی خور نیم ساعت قبل از آغاز برنامه مملو از جمعیت بود بطوری که مسئولین برگزاری بالاجبار بر آن شدند تا ورزشکاران نونهال را دور تا دور زمین مسابقه به صف نشاندند اما همچنان بر میزان جمعیت افزود میشد.
  برنامه راس ساعت ۲۲:۰۰ با قرائت قرآن و سرود بصورت دسته جمعی توسط نونهالان مهد قرآن خور آغازگردید.
  سپس حضار به احترام سرود ملی جمهوری اسلامی ایران دست به سینه ایستادند در حالی که توزیع و به احتزاز در آمدن پرچم زیبا و ۳ رنگ کشور عزیزمان میان نونهالان ورزشکار شور و زیبایی خاصی به سالن ورزشی شهر خور بخشیده بود
  سپس اجرای کلیپی بسیار زیبا از فعالیت ۶ ماهه باشگاه تنگ خور در برگزاری مسابقات و مراسمات فرهنگی و ورزشی جهت حضار به نمایش در امد.
  آقای حاج یعقوب جمال پور ضمن خوش آمد گویی به حضار محترم و مدعوین گرام به اهداف برگزاری همایشات این چنینی پرداخته و ضمن دعوت خانواده ها به توجه و اهمیت دادن به فرزندان و تشویق این نوگلان به شرکت در برنامه های و کلاس های فرهنگی هنری و استفاده از امکانات ورزشی در دنیای امروزی که دشمنان با ابزار مختلف به دنبال انحرافات این نور چشمان هستند تاکید نمودند.

  ضمنا پیام تشکر رییس شورای ورزشی و عضو هیات مدیره باشگاه تنگ خور جناب آقای صالحی از استقبال وصف ناپذیر مادران و ورزشکاران در این همایش توسط آقای جمال پور قرائت گردید.
  پس از آن مهمان ویژه مراسم جناب آقای سجادی مسئول هیات دو و میدانی لارستان که با حضورشان باعث تقویت روحیه ورزشکارانی که می دانستند دیده خواهند شد تا از پتانسیل ها و استعدادهای آنان در جای خود استفاده شود با ایراد سخنانی توجه به ورزش و استعدادیابی در میان نوجوانان به شرح وظایف آن هیات و استقبال از برگزیدگان و نخبگان این رشته برای انتخاب در مسابقات شهرستان و استان خبر دادند. ایشان به ضرورت‌ بهره‌ گرفتن‌ از استعدادهای‌ جوانان‌ این‌ منطقه‌ را با تأکید بر لزوم‌ ایجاد مراکز استعدادیابی ورزشی خاطرنشان‌ ساختند و فرمودند: برای‌ استعداد یابی نونهالان خانواده ها مردم‌ و مسئولان‌ باید با یکدیگر همکاری نمایند.

  از آذین بنذی سالن ورزشی با لامپ های رنگی و نصب بنرهای بسیار زیبا در محل برگزاری جشنواره نباید غافل شد که فضایی زیبا را برای همشهریانمان به وجود اورده بود.
  سخنرانی دکتر سید احمد هاشمی از علمای برجسته اهل سنت و شهرمان خور دیگر بخش این جشنواره بود که توجه و تاکید ایشان بر اهمیت دادن خانواده ها همانگونه که به بحث تغذیه این نوگلان توجه میشود توجهی به مراتب بالاتر به بحث تغذیه روحی و تفریحات سالم که بهترین آن ها ورزش و استفاده از فضاها و امکانات موجود و باشگاه های ورزشی است تاکید کردند که می بایست خانواده ها به امر توجه خاص و ویژه داشته باشند تا این آینده سازان جامعه فردایمان بتواند جامعه ای پویا و سرزنده را بسازند.
  نوبت به پر هیجان ترین بخش برنامه مسابقه میان نونهالان و شکوفه های عزیزمان بود که بدلیل فضای محدود سالن ورزشی و استقبال واقعا چشمگیر و بی وصف ورزشکاران و مادران عزیز از پیر و جوان و همچنین گرمای بسیار زیاد سالن ورزشی که می طلبد مسئولینمان و خیرین شهرمان که نمونه ای بارز و شاخص از خیرانذیشانی اند که نه تنها آوازه شان در شهرمان بلکه در کل منطقه جنوب و هر شهری که سر بزنید نام نیک اندیش و نیکو مردانی از خور که با ساخت بناهای عام المنفعه صدقه ی جاریه ای را برای اخرت خود به جا گذاشته اند و حتی در مناطق عرب نشین حوزه خلیج فارس را به فکر احداث یک مجتمع جهت برگزاری همایشات این چنینی در خور و نام شان شهر و خصوصا مردم عزیزمان باشد و همچنین مسئولین به فکر تجهیز بیش از پیش سالن استادیوم به تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مطلوب که با توجه به افزایش جمعیت شهر از نیازهای ضروری شهرمان می باشد و بی شک از بزرگترین خیر هایی است که میتوان انجام داد که تا ابد دعای مردمان نثار راهشان و اجر خداوند قرینشان خواهد بود باشند.
  شایان ذکر است پس از برگزاری مسابقه نمادین در محیطی کوچک و شناسایی نفرات برتر به رسم یادبود به این عزیزان نفرات اول هر رده سنی ( دختران و پسران بصورت مجزا) مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ ریال نفرات دوم مبلغ ۴۰۰٫۰۰۰ ریال و به ترتیب نفرات سوم۳۰۰٫۰۰۰ چهارم ۲۰۰٫۰۰۰و نفرات پنجم کارت هدیه ای به مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ ریال به همراه لوح یادبود مقام و یک شاخه گل اهدا گردید.
  ضمنا به کلیه شرکت کنندگان از طرف باشگاه تنگ خور جوایزی۱ اهدا می گرد که عزیزانی که ثبت نام نموده اند و لیستشان نزد مسئولین برگزاری موجود می باشد از مورخه ۱۳ مردادماه ۹۴ با مراجعه به دفتر باشگاه میتوانند جوایز ارزنده و با ارزش خود را که شامل لوازم التحریر و بازی های فکری(جهت آغاز فصل مهر و مدرسه) می باشد تحویل نمایند.
  از نکات بسیار زیبای این همایش اهدای یک شاخه گل به کلیه ورزشکاران بود که قرار شد این نوگلان به پاس تجلیل از مقام شامخ مادر و همه زحمات و دلسوزی های مادران این شاخه گل را به مادران خود تقدیم دارند که صحنه های زیبایی را در سالن ورزشی از ابراز این محبت ها به وجود آورد.
  نکته قابل توجه دیگر آن که این ورزشکاران نونهال از سوی مسئولین اجرایی مسابقات به عنوان سفیران ضد اعتیاد در خانواده ها آموزش داده شدند به گونه ای که در خانواده ای چنانچه پدر یا برادرشان به استعمال سیگار و دخانیات رو بیاورد با تذکر این نوگلان شاید ( و حتما) شرمنده شده و دست از استعمال سیگار بکشند.( نمونه این کار در مدارس کل کشور تحت عنوان همیار پلیس راهنمایی و رانندگی توسط خردسالان و نوجوانان اعمال میگردد. که این خود نه تنها باعث میشود دیگر در خانواده ای فرد سیگاری نداشته باشیم بلکه خود نوجوان هم دیگر در آینده رو به دود و سیگار نخواهند آورد ان شا الله).
  در پایان باز هم باشگاه تنگ خور ضمن قدردانی از همه محبت ها و مهربانی ها و شور و علاقه مادران عزیز و نورچشمان ورزشکارمان با آرزوی استعانت از خداوند سبحان به حفظ روحیه ورزشی نشاز و سرزندگی، با رعایت کامل اخلاق اسلامی در تعالی امر ورزش خود و جامعه کوشا و موید باشید.
  و ضمن عرض پوزش از همه عزیزانی که گرمای سالن را به جان خریدند تا شاهد فعالیت ورزشی دلبندانشان باشند اما محدودیت مکانی و تجمع فوق العاده شما علاقمندان در محل برگزاری باعث شد تا مسابقه دو آن چنان که باید بصورت مطلوب برگزار نگردد اما مطمئنا باز هم با در نظر گرفتن تمهیدات لازم بصورت مجزا و با برنامه ریزی بسیار دقیق تر بر انیم تا مسابقات را به نحو احسن تر و بسیاز منظم تر به گونه ای که حق هیچ عزیز نونهالی که با این شور و علاقه و با هزاران امید به ما مسئولین در این رقابت نمادین فرهنگی ورزشی ذلخوش کرده و شرکت نموده اند به کشف نخبه ها و استعدادهای برتر مبادرت خواهیم ورزید.
  باز هم پوزش ما را پذیرا باشید.
  ضمن تشکر و قدردانی از اظهار لطف و محبت همیشگی دکتر سید احمد هاشمی، امام جمعه عزیز شهرمان آقای دانش، جناب شیخ اسماعیل درویشی، ریاست محترم شورای شهر جناب آقای حاج ناصر طالبی که در برگزاری مسابقات ما را شرمنده الطاف خود نمودند، و بخصوص خیرین و نیک اندیشان بزرگواری که شهرمان به همت و نیک اندیشی مردانی همچون این نیک مردان حاج حبیب مهرآوران و حاج ماشالله اکرمی و فرزند عزیزشان جناب حاج محمدرضا اکرمی و مهندس میری خوری ریاست هیات که داوری مسابقات را برعهده داشتند و سایر عزیزان که با لطف بی دریغ خود گرمابخش این محفل بوئند کمال تشکر و قدر دانی را داریم. زبان ما قاصر هست از بیان تشکرات اجرتان با خدا.

  کاستی ها را به بزرگی خود از ما پذیرا باشید
  امید که در آینده بتوانیم برنامه ای در خور نام هرمان و خصوصا شما مردم عزیز برگزار نماییم.
  ورزش همیشه ادامه دارد و همه شما نوگلان عزیز شرکت کننده برنده اید برنده سلامتی و نشاط و تندرستی(هرچند جوایزی مادی نیز به همه عزیزان اهدا خواهد شد)
  جامعه خور به داشتن همچین مادران و همچین فرزندانی می بالد و نیازمند یاری شما برای ساختن آینده ای سبزتر و پویا تر از امروز در سایه توجهات والذین بر نورچشمانشان خواهد بود.
  یک نوید اینکه به زودی و با در نظر گرفتن همه تمهیدات با همکاری باشگاه تنگ خور و و سایر نهادهای فرهنگی ورزشی شهرمان مسابقه باکی( چها زانو و چهار دوست پا رفتن خردسالان) را در نظر دارد که اجرا نماید.
  بی صبرانه منتظر پیشنهادات و انتقادات شماهمشهریان دلسوز و بخصوص همکاری و همفکری شما بزرگواران همشهری در اجرای برنامه های بعدیمان خواهیم بود.
  و من الله التوفیق ( ضمن تشکر از مدیریت محترم سایت تحلیلی خور به پاس نگارش زیبای مطلب فوق و عکس های زیبا) نگارنده انور اسماعیلی
  ۱۱ مردادماه ۹۴

  • ناشناس گفت:

   این همه اغراق در خبرنگاری!!!

   ما که شاخه گلی ندیدیم!!

   سفیر اعتیاد کی اعلام شد که کسی متوجه نشد!!

 8. ناشناس گفت:

  مدیر محترم سایت عکس ها را لطفا اضافه کنید.

  • مدیریت سایت گفت:

   سلام دوست عزیز. انشاالله در فرصت های آتی. دوستانی که در مراسم بودن و عکس و فیلم گرفتن میتونن بفرستن تا درج کنیم در سایت.

 9. وحيد محنت كش گفت:

  با تشکر فراوان و خدا قوت به عزیزانی که در مسیر سلامتی جامعه قدم بر میدارند و با تشکر از پدری دلسوز و مهربان جناب آقای حاج یعقوب جمالپور که با همه ی دغدغه های کاری و خانوادگی باز هم وجدانی بیدار و خدمت به خلق خدا دارد که همیشه در راستای سالم نگه داشتن جامعه ی خور زحمات فراوانی را متحمل شده است هـر چند که این نظر بنده نمیتونه جبران زحمات ایشون بکنه اما منم به نوبه ی خودم برای ایشون از خداوند دعای سلامتی دارم و خداوند ان شاءالله ایشون رو به عنوان فرزندی صالح برای پدر و مادرش در آخرت انتخاب نماید .

 10. Younes-Ghane گفت:

  با وجود تمام کسورات و کمبودها که ان شاالله در آینده اصلاح گردد مراسم مبارک و مفیدی بود.بایستی مراسم بازنگری گردیده و در جهت بهبود آن اقداماتی انجام داد جهت مراسم های آتی ان شاالله
  خداوند به دست اندرکاران امر اجر دهد.

 11. Asma.akrami گفت:

  سلام جا داره از برگزار کنندگان این برنامه تشکر فروان کنم و امیدوارم بااین همه کمبود در شهر خور ان شاالله ب مرور زمان بادر جریان گذاشتن خیرین با این کمبودها اصلاح بشه .

 12. صالحی گفت:

  با اینکه خیلی به کوچولوها طبق گفتشون خوش گذشته ولی اکثرا از گرما و فضای بسته اونجا شکایت دارن خصوصا که جمعیت زیادی بودن اگر روز و در زمین چمن برگزار میشد بهتر بود

 13. فرهنگ چیست گفت:

  بهترین شیوه برای برگزاری این چنین مسابقاتی که نیازمند جامعه هست تفکیک خانم ها و اقایون هست در روز های مجزا… لطفا بیشتر دقت نمایید… تداخل زن و مرد خصوصا قشر جوان در یک سالن بسیار کوچک جالب نیست.

آخرین نظرات شما
آمار بازدید:

بازدید امروز: 3538 بازدید

بازدید دیروز: 2726 بازدید

بازدید کل : 4863428 بازدید