جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۶:۱۲
سرویس: گیشه اخبار
 |  22/ آوریل/ 2020 - 7:17
  |   نظرات: بدون نظر
675 مرتبه بازدید

️ افتتاح چند طرح مهم صنعتی، بهداشتی و عمرانی در لامرد

◾به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، وزرای صنعت، معدن و تجارت؛ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ راه و شهرسازی و ورزش و جوانان پنج شنبه این هفته راهی لامرد در جنوب فارس می‌شوند تا با بهره برداری از طرح‌های عمرانی مسیر توسعه جنوب استان را هموار سازند.

▪با حضور رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت مرحله نخست بزرگترین کارخانه آلومینیوم کشور با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن شمش آلومینیوم به بهره برداری می‌رسد. با افتتاح این طرح ضمن افزایش صادرات آلومینیوم به کشور‌های منطقه برای ۱۵۰۰ نفر نیز اشتغالزایی می‌شود.

▪کارخانه ذوب آلومینیوم جنوب چهارمین کارخانه تولید آلومینیوم در کشور و بزرگترین و مدرن‌ترین کارخانه تولید آلومینیوم و آنود در خاورمیانه است که برای ساخت و تجهیز آن یک و ۲ دهم میلیارد دلار هزینه شده است.

▪بیمارستان خیرساز ۱۲۴ تخت‌خوابی لامرد به همراه بخش سی تی اسکن این بیمارستان که با هزینه ۶۰ میلیارد تومانی حاج محمود حاج حیدر در مدت دو سال ساخته شده است، با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد. این بیمارستان شامل ۴ اتاق عمل مجزا، دو بخش سی سی یو و آی سیو با هرکدام هشت تخت مجزا و چهار تخت ان آی سیو نوزادان، دو بخش بستری جراحی مردان و زنان به صورت وی آی پی و داخلی زنان و مردان به صورت مجزا، اطفال زایشگاه و دو بخش اداری و پشتیبانی و آزمایشگاه مجهز، رادیولوژی، فیزیوتراپی، داروخانه، آشپزخانه، سالن‌های همایش و موتورخانه است.

▪ترمینال مسافربری پرواز‌های داخلی و خارجی فرودگاه بین المللی لامرد دیگر طرحی است که اسلامی وزیر راه و شهرسازی آن را افتتاح خواهد کرد. این ترمینال با مساحت ۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع به همراه موتورخانه و جاده دسترسی جمعا با اعتبار بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران احداث شده است.

▪همچنین با حضور سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان مجموعه ورزشی تابناک لامرد افتتاح می‌شود. این مجموعه ورزشی شامل زمین فوتبال، فوتسال، استخر پوشیده و ساختمان اداری است که با هزینه ۵۰ میلیارد تومان و با مشارکت وزارت نفت احداث شده است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آخرین نظرات شما
آمار بازدید:

بازدید امروز: 3490 بازدید

بازدید دیروز: 2726 بازدید

بازدید کل : 4863380 بازدید