جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۶:۱۲
 |  12/ نوامبر/ 2020 - 9:12
  |   نظرات: يك نظر
453 مرتبه بازدید

نقدی بر عملکرد مسئولین: تجمعات برای مردم نکوهیده است برای شما چطور؟!

◾به گزارش خورشید لارستان، با افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشور و منطقه، توصیه ها و مصوبات ستاد مبارزه با کرونا در سطح شهرستان پس از مدتی خاموشی و رکود دوباره شروع شده است. با این حال این مصوبات نه لزوما توسط مردم اجرا شده و نه هم نظارتی قاطع بر انجام آن ها وجود داشته است و در حد همان توصیه های خوش رنگ و آب باقی مانده است.

▪️نکته جالب تر اینکه تاکید اصلی ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لارستان توصیه به رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم تجمعاتی چون عزا و عروسی بوده اما کمی جستجو در اخبار و گزارش های روزانه نشان می دهد خود این مسئولان حداقل به توصیه های خود توجهی ندارند.

▪️ برگزاری انواع گردهمایی ها و جلسات مختلف که بسیاری از آن ها را می توان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کرد و یا حضور کودکان در استقبال از استاندار فارس برای افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه بخشی از این ماجراست.

▪️در تصاویری که توسط یکی از عکاسان خبری گرفته شده کودکانی را می بینیم که بدون ماسک و در حضور جمع کثیری در حال خوش آمدگویی به استاندار فارس هستند. رسم عجیبی که به نظر می رسد اکنون در مراسم استقبال از مسئولین، کاملا اجباری شده است. افتتاح یک پروژه یا کلنگ زنی یک مجموعه چه نیازی به این مراسم های بیهوده، دست و پاگیر و در شرایط کرونایی امروز، غیرضروری دارد؟

▪️علاوه بر این بسیاری از مردم بر این باورند که توصیه های ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان بیش از آنکه بازدارنده و عملیاتی باشد صرفا جنبه هشدار و رفع تکلیف داشته و در این مدت، عروسی های بسیاری شروع شده و پایان گرفته و کماکان نیز مراسم ها بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در حال انجام است بی آنکه کسی بخواهد مصوبات ستاد را به آن ها گوشزد کند.

▪️نیک است در شرایط کنونی که وضعیت کشور و منطقه در اپیدمی کرونا بسیار حساس و خطرناک شده پیش از آنکه به دیگران نصیحت کنیم بر خویشتن نشتر بزنیم تا شاید با روش و منش درست ما مسئولین، مردم هم کم کم رفتار مناسب را برگزینند.

تصاویر: محمد پاسیار

️ آدرس خورشید لارستان در اینستاگرام
https://www.instagram.com/khourshidlarestan?r=nametag

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

One Response to “نقدی بر عملکرد مسئولین: تجمعات برای مردم نکوهیده است برای شما چطور؟!”

آخرین نظرات شما
آمار بازدید:

بازدید امروز: 3490 بازدید

بازدید دیروز: 2726 بازدید

بازدید کل : 4863380 بازدید