جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۶:۱۹
 |  1/ می/ 2021 - 3:59
  |   نظرات: بدون نظر
949 مرتبه بازدید

برق گرفتگی مردم با دیدن قبوض جدید: افزایش چندبرابری قبوض برق، مردم لارستان را غافلگیر کرد!

🗓️ جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

◾به گزارش خورشید لارستان، افزایش چندبرابری مبلغ قبض برق منتهی به فروردین‌ماه، مردم لارستان را غافل‌گیر کرده است. در بسیاری از موارد سه تا چهار برابر بر هزینه برق‌ها افزوده شده و با حذف قبض کاغذی، اکثریت مردم فقط از طریق پیامک مبلغ و شناسه پرداخت را دریافت می‌کنند و عملا قادر به مشاهده جزئیات مصرف برق خود نیز نیستند.

▪️از سوی دیگر، مشخص نیست این گرانی عجیب مربوط به همان افزایش هفت درصدی گرانی آب و برق است یا نه. زیرا طبق قانون این افزایش هفت درصدی باید از اردیبهشت‌ماه اعمال می‌شد.

▪️همچنین معلوم نیست آیا فروردین‌ماه هم جز ماه‌های با تعرفه گرمسیری محسوب می شود یا خیر. زیرا در سال جدید و با افزایش دمای هوا، بسیاری از مردم از اول سال مجبور به استفاده از کولرهای گازی شده‌اند.

▪️براساس آمار وزارت نیرو در استان فارس، شهرهای جهرم، لارستان، خنج، داراب، رستم، زرین‌دشت، فسا، فراشبند، قیر، کازرون، گراش، لامرد، مهر و نورآباد، فراشبند، فسا و قیر در مناطق گرمسیری قرار دارند.

▪️شهرستان لارستان در ماه‌های خرداد تا پایان مهرماه از تعرفه منطقه یک گرمسیری و در اردیبهشت ماه از تعرفه منطقه دو برخوردار شده است و استفاده از کولرهای گازی در فروردین شامل هیچ تعرفه‌ای نیست. این در حالی است که وزیر نیرو گفته تعرفه مشترکان پرمصرف ‌آب و برق ۱۶ درصد افزایش خواهد یافت نه هفت درصد.

▪️ عجیب‌تر آنکه ادارات برق منطقه حتی یک اطلاعیه از علت این افزایش ناگهانی مبالغ منتشر نکرده‌اند و مردم واقعا نمی‌دانند علت این گرانی‌ بی‌سابقه هزینه برق چیست و تعرفه مناطق گرمسیری چگونه حساب می‌شود و چه ماه‌هایی شامل این تعرفه هستند و چگونه باید مصرف برق خود را مدیریت کنند.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آخرین نظرات شما
آمار بازدید:

بازدید امروز: 3490 بازدید

بازدید دیروز: 2726 بازدید

بازدید کل : 4863380 بازدید