جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۶:۴۵
 |  13/ آگوست/ 2015 - 7:42
  |   نظرات: ۵۱ نظر
8,032 مرتبه بازدید

حفظ و مدیریت امور از هزینه کردن آن مهم تر است: بحثی درباره چمن استادیوم ورزشی خور

 

انور اسماعیلی: در این مقاله می کوشم با توجه به اینکه کم آبی مشکل اصلی منطقه ماست و آبیاری چمن و اشجار از بزرگترین معضلات استادیوم شهرمان هست به این مشکل با نگاهی به نمونه های موفق منطقه و شهرهای اطراف و همچنین بررسی نمونه های کشوری به خود شهرمان بر می گردیم و مشکل را آسیب شناسی می کنیم و در صدد رفع مشکل بر خواهیم آمد. شاید این سال ها دیگر در دنیای حرفه ای فوتبال صحبت از زمین چمن بی کیفیت بی‌معنی باشد اما در کشورمان این مشکل همچنان یکی از دغدغه های اصلی فوتبالی ها است که بعد از خیلی مسابقات به بحث اصلی در نشست خبری مربیان تبدیل می شود. چه برسد به شهر ما خور. تنها مشکل در این همه سال با این همه زحمت و هزینه بنظر بنده تنها استفاده نکردن از افراد متخصص است. هر گاه بصورت خودجوش چند پیمانکار می آمدند و به ما می گفتند فلان کار را کنید جواب می گیرید. و یا افرادی از سر دلسوزی و با زحمات زیاد اقدام به کاشت چمن می نمودند.
اگر بخواهیم کار اصولی انجام شود، باید زیرساخت ها ابتدا درست شود نه اینکه از شرکت ها و پیمانکارانی که تخصصان کشت چمن‌های پارک ها است، برای چمن استادیوم ورزشی مان استفاده کنیم. بنظر می رسد این بار با یک کار اصولی و کارشناسی این پروژه در حال انجام هست. در کل کشورمان ما فقط به یک ورزشگاه آزادی می نازیم که با چمن نسبتا مطلوبش به آن در برابر خارجی ها افتخار کنیم. اگر دقت کنیم متوجه می شویم که همه زمین های ورزشگاه های فوتبال ایران خوب نیست وقتی زمین تختی ورزشگاه انزلی را مورد بررسی قرار دهیم آن هم با آن موقعیت آب و هوایی شمال کشور و شهر انزلی متاسف خواهیم شد. به عمق این فاجعه زمانی بیشتر پی خواهیم برد که به ورزشگاه های دیگر کشور هم کارشناسانه بنگریم.
در این سالها مسئولان ورزشی استان ها سعی کرده اند تا زمین چمن ورزشگاه هایی که از آن در لیگ برتر استفاده می شود را ترمیم اساسی کنند اما نه تنها در این راه موفق نبودند، بلکه وضع خیلی از همین استادیوم‌ها بدتر از قبل هم شده است. حافظیه شیراز را می توان از این دست ورزشگاه ها نامید که بعد از مدت ها فرصت برای بازسازی اش خیلی زود چمن با کیفیتی که داشت را به دست فراموشی سپرد تا مسئولان مجبور به رنگ زدن چمن شوند. همچنین غدیر اهواز که مدت زیادی نیست افتتاح شده، در تابستان امسال به قدر زیادی بی کیفیت شد.
شهرمان هر چقدر هم بازیکنان قابل، با کلاس و خوبی داشته باشد زمین بی کیفیت می تواند به آنها ضربه بزند. بنظر بنده هیات فوتبال که با برنامه های بسیار منظم و اصولی خود در جهت پیشرفت ورزش شهرمان گام بلندی را برداشته اند بهتر است که استاندارد سازی را از زمین ها شروع کند (هرچند مسئله فرهنگ ورزشی و همدلی و اتحاد میان بازیکنان و تیم ها هم در جای خود بسیار نکته حائز اهمیتی هست)بسیاری از مربیان بزرگ دنیا زمین ورزشگاه را یکی از اصلی ترین دلایل بازی بد و یا باخت تیم شان عنوان می کنند. کاری که البته بسیاری از سرمربیان ایرانی نیز انجام می دهند. در بازی های لیگ برتر بسیار اتفاق افتاده است که سرمربیان تیم ها و یا بازیکنان و مدیران علت باخت و ناکامی خود را بد بودن زمین چمن اعلام می کنند که البته این مسئله در همه جای دنیا دیده می شود. انتقاد مربیان، مدیران و بازیکنان فوتبال از چمن مربوط به داخل کشور نمی شود بسیاری از مهره های خارجی نیز در این زمینه انتقاداتی دارند البته سطح توقعات بهر حال در کشورهای پیشرفته تر بالاتر است اما مصاحبه ها در زمینه چمن نا مطلوب، زمین مسابقه و مسائلی از این دست کم دیده نمی شود. به عنوان مثال، لیونل مسی اسطوره فوتبالی جهان، در بازی آرژانتین – پرو در چندین ماه قبل چمن ورزشگاه را حریف اصلی آرژانتین دانست.

چنین مواردی در فوتبال سراسر جهان دیده می شود و این موارد تنها نمونه هایی از انتقادات نسبت به زمین های بی کیفیت بود اما آن چه مسلم است این می باشد که زمین های نامطلوب از کیفیت فنی بازی های به شدت می کاهند و اجازه پیاده کردن سیستم مد نظر تیم ها برای بازی نمی دهند. از مناقصه تا روزمرگی در پیشبرد پروژه ها و کلا سیستم کشورمان اینگونه هست زمانی که استادیومی قصد ترمیم و بازسازی چمن خود را دارند، از طریق مناقصه این پروژه را به کمترین پیشنهاد واگذار می کنند. همین طرز فکر باعث می‌شود تا شرکتی که مسئولیت این کار را بر عهده گرفته از ضعیف ترین مواد و امکانات در این راه استفاده کند. و معمولا افراد خاصی روی آن نظارت نمیکنند و فقط وارث مشکلات بعد از ساخت هستیم.
یک اقدام ستودنی:
بحمدالله این بار هیات فوتبال خور در این رابطه تفکری اساسی کرده و فقط سعی نکرده اند با زودتر آماده کردن ورزشگاه شهرمان به هر قیمتی از کیفیت و آینده زمین غافل شوند. بارها شاهد بودیم که در روزهای متوالی در استادیوم شهرمان تیم ها از آن استفاده می کنند، پشت سر هم و بدون استراحت دیدار برگزار می شود که اصلا با اصول حرفه ای سازگار نیست. ما پول خرج کردن را خوب بلدیم اما مهم تر از آن حفظ و نگهداری و مدیریت امور هست. در بحث چمن زیرساخت ها بسیار اهمیت دارد و همچنین مرمت چمن باید بعد از هر بازی یا تمرین صورت گیرد تا در زمستان یخ نزد و در تابستان گرما به خودش نگیرد. یکی از مهم‌ترین ابزاری که باعث می‌شود تیم‌ها بازی خوبی ارائه دهند، علاوه برداشتن بازیکنان و کادر فنی خوب، یکی هم زمین با کیفیت و مناسب یک بازی رسمی است. مشکلی که می‌توان گفت فوتبال خور بارها و سال هاست که از آن عذاب دیده و تاوانش را هم داده است. به سنت سال‌های گذشته مشکل زمین‌های بی‌کیفیت و غیراستاندارد به قوت خود باقی است. بعضی قسمت های زمین چمن مان آنقدر بی‌کیفیت است که امکان پیچ خوردن مچ پای بازیکنان نیز وجود دارد. به نظر می رسد که باید به این موضوع به صورت جدی‌تر پرداخت و از برگزاری باری به هر جهت یک دوره مسابقه یا بازی دوستانه فراتر رفت.
البته شاید از فوتبالی که در لیگ برترمان زمین استاندارد کم پیدا می‌شود پرداختن به زمین در شهری مثل خور یک شوخی بی‌مزه باشد اما آنهایی که واقعا از فوتبال چیزی می‌‌دانند واقف هستند که زمین بد و نامساعد برای یک برای بازیکنان و بر کیفیت بازی نقش فراوانی دارد. هم در مصدومیت‌ها و هم در شکل گرفتن ذهنیت یک بازیکن. کسی را آیا گوش شنوایی هست؟

در پایان مراتب تقدیر و تشکر خود را از تمامی زحمت کشان عرصه شهرمان، شورای ورزشی که بیش از ۳۵ سال در خدمت ورزش و در جهت تجهیز استادیوم ورزشی داشته اند و از هیچ تلاشی فروگرار نکرده، خیرین و ورزش دوستان و ورزشکاران و همچنین هیات محترم فوتبال بخاطر انجام این پروژه بزرگ که در دست اقدام دارند سپاس خود را از کلیه این عزیزان اعلام دارم. با امید به پیشرفت ورزش شهرمان در سایه همدلی و توجه همگانی (مسئولین،خیرین، مردم،ورزش دوستان) با توجه به نقش و اهمیت ورزش. 


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

51 Responses to “حفظ و مدیریت امور از هزینه کردن آن مهم تر است: بحثی درباره چمن استادیوم ورزشی خور”

 1. احمدی گفت:

  با سلام خدمت اقای اسماعیلی
  چند نکته جالب: اولا اینکه مشکل کم ابی مهم تر از فوتبال بازی کردن یه مشت جوان هست. فوتبال دیگه تاثیری در رفتار جوانان نداره اینو بفهمید لطفا
  دوماخود ایستادیوم سی سال نیست که ساخته شده.. وهمچنین شورا نیز عمر سی ساله نداره طبق قانون کشور
  سوما این تشکر از اعضای شورای ورزشی صرفا بخاطر فشار و ناراحتی چند تن از اعضای باسابقه شورای ورزشی بوده
  لطفا جوری مطلب ندهید که مردم رو فریب بدین و از اب گل الود ماهی نگیرید.
  ما با تجربه تر از ان هستیم که شما بیاین یه تشکر مجازی رو به خورد دیگران بدین..

  • انور اسماعیلی گفت:

   با سلام خدمت شما آقا یا خانم احمدی عزیز.
   باید قبل از هر چیز از زحمات غیر قابل وصف شورای ورزشی و همچنین همه نوجوانان و جوانان ورزشکاری که هر قدر که این استادیوم عمر داره در زمان خود ورزشکاران و ورزش دوستانی را در خود دیده و بودند افرادی که با زحماتشون این زمین را به این مرحله رسانیده اند.(هزینه های زیادی شده).
   ذکر این نکته هم بسیار نیازمند توجه هستش که این همه اقدامات زمانی ارزشمند تر هستش که ما در شهرمون چند تا تیم خیلی خوب فوتبالی داشته باشیم.
   اجازه بدین که در مورد نظرتون پیرامون اینکه دیگر فوتبال نمی تواند تاثیری بر رفتار جوانان داشتخه باشه موافق هستم متاسفانه همینطور هستش – چرا که یک سلسله مسائل تربیتی پشت سر هم باید رعایت شود تا جلو انحراف یک نوجوان گرفته بشه نه اینکه که مهمترین آن محیط اجتماعی هستش(خانه، مدرسه،دوستان، مساجد و کلاس های فرهنگی ورزشی و …)که ان شالله ورزش بتونه کمک کنه لحظه ای از شیطنت های نوجوانان رو کم کنه به جای پرسه زدن در خیابان و ادیت و آزار احتمالی دیگران و یا موتور گردی شون بیان و در محیط استادیوم به ورزش مشغول شن و بعدش هم خسته میشن و زودتر میتونن بخوابن.(چه کنیم به سعادت برسیم بخصوص در دنیای ما که فساد داره موج میزنه به قول رسول خدا (صلی الله علیه وسلم) زمانی می رسد که فتنه ها همچون باران بهاری همه جا را فرا می گیرد.) کمک کنیم و گامی به سهم خود برداریم.
   در مورد نکته دوم شما ارجمند عزیز اینکه صورت جلسه شورای ورزشی خور در دهه شصت موجود هستش ضمن اینکه کلیپ و تصاویری هم موجود هست که میتونیم به اون ها استناد کرده و در اختیارتون قرار بدم(در مراسم هفته وحدت در سالن ورزشی گوشه ای ایش پخش شد)
   و در پاسخ به موردسوم شما هم عرض کنم که بر اساس حدیث شریفه من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق این است که همونطور که خداوند رحمان رو با شکر نعماتش از ش تشکر میکنیم از باب اولی خیرین و مسئولین زحمتکشی که بی منت سال ها زحمت کشیدن و خاک این استادیوم رو خوردن تشکری بشه به این امید که دلگرمتر بشن و در آینده هم جامعه مون رو از برکاتشون مستفیض بشه( وگرنه این بزرگواران و سروران نیازی به تشکر ما ندارن – اما چرا کاری کنیم که دلسرد بشن مثل نمونه های زیادی که داریم و دیگر دست از هر اقدامی برای جامعه مون کشیدن فقط بخاطر حرف های چند نفر که گاها مغرضانه هم هستش- خداوند خودش به همه خیرین مون جزای خیر می دهد.) فکر نکنم نیازی به فشار از سوی افراد خاصی باشه که ازشون تمجید بشه ( دوست عزیز بنده عادتی که در نوشتارم دارم -حالا خوب یا بد -این هست که به قول شما شاید بسیار مثبت به قضایا نگاه میکنم که شاید گاها به اغراق نزدیک باشه سعی میکنم در نوشته های بعدی این مشکلم رو در نکارشاتم بر طرفش کنم تا خدایی ناکرده سوء برداشتی نشه)

   مسلما ذکر این نوشته در بخش نظرات سایت خور جز نشان از دلسوزی شما هیچ نمیتواند باشد امید که بتوانیم از تجربیات شما ارجمند گرامی در مراحل مختلف و همگام با سایر عزیزانی که به سهم خود زحمات قابل توجهی را در عرصه های مختلف میکشن استفاده کنیم شاید گامی در جهت رضای خدا و خدمت به خلق خدا گذاشته باشیم. با زهم تشکر میکنم از بیان نظرات دلسوزانه جنابعالی.

 2. محمد گفت:

  احسنت به توجه به این امر مهم

 3. ادریس گفت:

  اقای اسماعیلی حالاهییت فوتبال داره کار انجام میده هی شمابیایید سنگ اندازی کنیداز سی سال تابه حال اولین کار مفیدی که داره انجام میشه ودرضمن چه فرقی داره که چه کسی کار انجام میده مهم اینه کار به درستی انجام بشه

  • انور اسماعیلی گفت:

   با سلام احتراما فقط جهت توضیح عرض کنم که بنده خود با افتخار عضو هیات فوتبال خور هستمو از این اقدام و پروژه بزرگ و اصولی را (حتی در متن فوق ستوده ام) و نمیدونم چرا اینگونه برداشت کردید دوست عزیز که گویا مخالف این پروژه بسیار ارزشمند هستم. ترجیح میدم یک بار دیگر متن فوق رو بخونید و قضاوت کنید.با تشکر
   باز هم تاکید میکنم که طرح این موضوعات فقط دلیل بر دلسوزی شمامی باشدو جوابیه اینجانب فقط به قصد توجیه بیشتر هستش و خدایی ناکرده قصد جدال ندارم.من فکر کنم سوء برداشت شه از مقاله فوق.
   نقل از بالا” بحمدالله این بار هیات فوتبال خور در این رابطه تفکری اساسی کرده و فقط سعی نکرده اند با زودتر آماده کردن ورزشگاه شهرمان به هر قیمتی از کیفیت و آینده زمین غافل شوند…” – …این بار با یک کار اصولی و کارشناسی این پروژه در حال انجام هست.- ” هیات فوتبال که با برنامه های بسیار منظم و اصولی خود در جهت پیشرفت ورزش شهرمان گام بلندی را برداشته اند بهتر است که استاندارد سازی را از زمین ها شروع کند (هرچند مسئله فرهنگ ورزشی و همدلی و اتحاد میان بازیکنان و تیم ها هم در جای خود بسیار نکته حائز اهمیتی هست)” با تشکر

 4. شهروند گفت:

  سلام.عجبیه بخدا به قول خودت آقای اسماعیلی تو این سی سال این همه هزینه واسه ورزش شد تا حالا یادتون نبود که مدیریت ونگهداری تجهیزات از هزینه کردن بهتره،و همه هم قبول داریم که هزینه های زیادی با کمک خیرین محترم وعزیز واسه ایستادیوم شده ولی هیچ یک از این کارها که انجام دادن با همفکری واصولی انجام داده نشده.الان که میخوان یه کار اصولی انجام بدن وازهدر رفت آب جلوگیری بشه وزمین چمن عالی در اختیار همشریان قرار بدن به مزاح شماوبرخی از اعضاء شوار ورزشی خوش نیومده.آقای اسماعیلی لطفا ذهن مردم و ورزش دوستان رو خراب نکن.مردم عزیز شهرمان اینقدر باشعور وبا فکر هستن که خوب رو از بد تشخیص بدن.

  • شهروند2 گفت:

   جناب شهروند’لطف کن مطلب فوق رو با وقت و فهم بیشتری بخونی…
   با تشکر از همه ی مسئولان بی منت شهر
   بخصوص انور اسماعیلی خدا قوت…

 5. ستاره گفت:

  سلام به همه عزیزان ورزشی
  خدا قوت .انور جان برات ارزوی موفقیت دارم.

 6. زینل گفت:

  به نظر شما این کارها در استادیوم خور بدون مشورت و غیر اصولی بوده:
  ۱٫ساخت سکو، ۲٫ساخت منبع آب، ۳٫فنس کشی دور زمین فوتبال، ۴٫نصب دکل های نورافکن به امید تجهیز آن، ۴٫گرفتن انشاب آب، ۵٫گرفتن انشعاب برق و ترانس، ۶٫ساخت مسجد، ۷٫ساخت رختکن، ۸٫کف سازی مسیر ورودی استادیوم، ۹٫ساخت سر در از سمت خیابان،
  ۱۲٫۱۱٫۱۰٫ساخت سه سالن در یک فضای ورزشی، ۱۳٫ساخت مجتمع چند منظوره کاروانی (حتی با تمام مشکلات ناشی از شرایط دوران ساخت آن)،
  ۱۴٫۱۵٫تلاش برای حفر دو حلقه چاه که هر دو نیز با مشورت کارشناس حفر شد اما به دلیل خشکسالی های غیر قابل پیش بینی جندسال اخیر با مشکلات همراه بود،
  ۱۶٫گرفتن انشعاب آب از شهرداری،
  ۱۷٫تجهیز چمن با کار دست و با کمک ورزشکاران در اواخر دهه۶۰ و دهه ۷۰ و در دورانی که نه تجربه ی آنچنانی در ایران وجود داشت و نه مشاوری که حتی چمن حافظیه و ورزشگاه آزادی هم اصولی نبود.
  ۱۸٫ بلوار کشی ورودی.
  ۱۹٫چندین بار خاکریزی چمن استادیوم در طول این سالها
  ۲۰٫ و اینک تجهیز چمن به سیستم جدید آبیاری.
  +-
  کمی منصف باشیم. از ابتدای دهه شصت تا حالا این همه کار انجام شده با همکاری خیرین شهر و تلاش شورای ورزشی، همه فعالیت ها را یکجا فراموش کنیم؟

  • با غیرت گفت:

   یک جبهه خاص مخالف این کارهای گذشته شورای ورزشی هستند.
   خدا جای حق نشسته.. در اینده خواهیم دید و زمان ثابت خواهد کرد چه کسانی باعث نابودی ورزش شهر شده اند.
   اقای….. شما لازم نکرده برای واسه مردم دلسوز باشید….
   ………………………..
   ادمین مدیونی اگه بچاپی

  • حسام الدین منصف گفت:

   آقای به اصطلاح با غیرت خوبه که آدم حرفشو بیاد رو در رو بزنه شما اگه حرفت حقه و درسته چرا از اسم مستعار استفاده می کنی اگه راست میگی اسم واقعی خودتو بنویس تا بیام و رودر رو باهات صحبت کنم. من و همه اعضای هیئت فوتبال توی یک روند کاملا قانونی اومدیم و کسی خودشو تحمیل نکرده و اگه بتونیم بواسطه ورزش فقط و فقط یک جوان رو از رفتن به مسیر نادرست نجات بدیم بزرگترین کار رو انجام دادیم. هیچکس منکر زحمات شورای ورزشی نشده هر کسی به روش خودش برای این ورزش زحمت کشیده اما اختلاف علایق و سلایق همیشه و همه جا وجود داره. ما سعی میکنیم در زمینه ورزش تمام تلاشمون رو انجام بدیم تا یک اوقات فراغت مناسب رو مهیا کنیم اما ما که هیچ اون که پیامبر خدا بود هم نتونست کل دنیا رو هدایت کنه. ما فقط زمینه رو فراهم می کنیم. مردم ما شایسته بهترین ها هستن اما همیشه افرادی مثل جنابعالی سعی میکنن با مطرح کردن یک سری حرفهای نامربوط سنگ اندازی کنن اما اینو در نظر بگیر که اگر یک نوجوان یا جوان با خوندن و شنیدن حرفهای شما تحت تاثیر قرار بگیره و ورزش رو رها کنه و به مسیر نادرستی بره جواب خدا رو اون دنیا چی میدی. خدا رو شکر که مردم با فرهنگ و با شعوری داریم و همه تاثیر ورزش رو بر سطح سلامت جامعه میدونن و نیازی به گزافه گویی حقیر نیست.

  • با غیرت گفت:

   انتقاد پذیر نیستی واسه همین در حدی نیستی که بیای ببینمت
   من بهت یه نصیحت کردم چرا جوش میزنی؟

  • با غیرت گفت:

   میخای جوان رو بیارم که بخاطر فوتبال کثیف از ایستادیوم و شما تنفر داره؟

  • حسام الدین منصف گفت:

   عاجزانه خواهش می کنم بیار. اگه راست میگی بگو ما چه کاری انجام دادیم که موجب تنفر جوون از ما و استادیوم شده؟ از این که الان دویست نفر از بچه دبستانی تا دبیرستانی و صدها جوون دارن اوقات فراغتشون رو در استادیوم و ورزش می گذرونن شما زورت میاد؟ در مورد اینکه فرموده بودی من خودمو به هیات تحمیل کردم هم توضیح بده لطفا. این چیزایی که شما میگی اسمش انتقاد نیست اسمش افتراست. البته این که از زیر بردن نام خودت در میری گواه اینه که نیومدی انتقاد سازنده کنی اومدی تخریب کنی و تهمت بزنی.اگر حرفی داری با دلیل و مدرک صحبت کن. قضاوت با مردم

 7. زینل گفت:

  ۲۱٫ تحمل در برابر این همه خرابکاری در تخریب درب چاه ها و انداختن درب آن به درون چاه، تحمل و جبران خسارت در برابر دزدیدن کابل های برق، شکستن دهها باره شیشه ها و کلید و پریز ها، دزدیدن پمپ چاه، تخریب فنس، ریختن سنگ و ریگ به چشمه توالت، شکستن شیرآب آبسردکن و… که بخش زیادی از آنها توسط همشهریان و استفاده کنندگان از سر بازیگوشی و شیطنت های معنا دار انجام شده است.

 8. زینل گفت:

  ۲۲٫ جذب بودجه های دولتی گاه به گاه مثل: کف پوش سالن قدیمی، نورافکن، کولر، و… با تمام تنگ نظری هایی که برخی در رأس امور نسبت به خور دارند.


  ۲۲٫ رو زدن به خیرین. (یکبار رو زدن را امتحان کنیم!)


  ۲۳٫ و از همه مهمتر تحمل در برابر حرف های پشت سری آنهایی که هیچگاه وارد میدان نشدند و از دور فقط تخریب کردن و مانع هزینه کردن بسیاری از خیرینی شدند که قصد داشتند کاری برای ورزش شهرشون انجام دهند ولی دیگر نه تنها برای ورزش، بلکه برای شهر نیز هیچ کاری نکردند و پولشان را در کشورها و شهرهای دیگر خرج کردند.
  کاش کمی منصفانه تر به قضایا نگاه کنیم. نه به دید یک دلخوری از فردی و یا دلخوری امروزمان.
  ورزشگاه خور از سال ۶۳ تا الان همیجوری نگه داری نشده. خیلی از پیشکسوتان امروز تلاش کرده اند تا به نسل ما رسیده.


  ***ببینیم نسل جدید چگونه از آن نگهداری خواهد کرد؟
  و چقدر برای جذب بودجه دولتی و رو زدن به خیرین تلاش خواهد کرد؟

  الهی آن ده که آن به.

  • انور اسماعیلی گفت:

   احسنت و درود بر بلند نظری شما آقا زینل عزیز،کاش دید افراد جامعه هم همچون نگاه شما بود امید که همواره قدردان زحمات همه مسئولین و زحمتکشان عرصه های مختلف شهرمان باشیم که بی منت در راه خدمت به خدا و خلق خدا میکوشند. بی تردید استادیوم ورزشی خور جز بهترین نمونه های منطقه هست که بسیاری از شهرهای اطراف آرزوی داشتنش را داند .ان شالله با توفیقات الهی شاهد پیشرفت روزافزون ورزشکارانمان باشیم.اجر همه خیرین و زحمتکشان با خدا.
   سپاس از توضیحات کامل، جامع و دلسوزانه شما. با آرزوی موفقیت

  • ناشناس گفت:

   رو زدن به دیگران برای شهر، روحیه ای میخواهد بزرگ، که از هرکسی بر نمی آید. خداوند به تمام خیرین و واسطه های امور عام المنفعه پاداش نیکو دهاد.

 9. انور اسماعیلی گفت:

  دوست دارم این نظرات زیبا و جامع آقای زینل در سایت بصورت خاص و ویژه به عنوان یه سر تیتر جهت استفاده عموم قرار داده باشه.

 10. شهروند گفت:

  اقای زینل ازقول خودتون ازسال ۶۳شما نتونستید مجوز چاه عمیق بگیرید که مجوزگرفتنش راحت بوده هر استادیوم ازمنطقه لار چاه دارند چرا برای خور نگرفتیددرضمن دکل وفنس کار خیر بوده شکی دراین نیست که دراین چند سال کارهاهمش غیر اصولی بوده مثلاکجای دنیا لوله اب داخل پیست کار گذاشتندوسر درخیابان ازش استفاده که نمیشه فقط خرج ول انجام دادید برای اسم خودتون کارانجام دادیدودرضمن اینطور بنر که درسطح شخر زدن نوشتن که کارهییت فوتبال هستش باکمک حاج محمدرضااکرمی فکر کنم بنر ندیده باشید

  • ناشناس گفت:

   اتفاقا هر دو چاه استادیوم ابتدا آب داشته، سپس بخاطر مشکلات پایین رفتن سفره های زیر زمینی به کم آبی رسیده، و هردو بر اساس نظرات کارشناسان حفر شده. مگر میشود کسی چاه را از روی حدس و گمان حفر کند؟
   درخصوص مجوز چاه عمیق تا جایی که من در جریان هستم بارها برای اخذ مجوز اقدام شده، ولی موافقت صورت نگرفته، که اگر از دید اداره آب هم به قضیه نگاه کنیم، با توجه به مشکل سفره زیر زمینی، نظر اداره آب منطقی ست.

  • زینل گفت:

   ضمنا تمام فعالیت هایی که در استادیوم انجام شده به همت خیرین بوده و به واسطه رو زدن و تلاش شورای ورزشی.
   مشکل اینه که برخی از خوانندگان مطلب، هم آقای اسماعیلی را متهم میکنند، هم کل فعالیت های انجام شده را غیر اصولی میدونند.
   در صورتی که اگر منصفانه قضاوت کنید، هیچکدام از این دو بصورت مطلق نیست.
   گرچه باید بپذیریم، در انجام تمام کارها، بخصوص کارهایی که برای اولین بار در یک شهر یا یک منطقه انجام میشه، مطمئنا ضعف و قوت وجود دارد، ولی پیشنهاد میکنم بجای اینکه همه ی کارها را غیراصولی بنامید و با یک دید غیرقابل انعطاف تمام فعالیت های انجام گرفته را از دریچه ی ضعف ببینید، هم خوبی ها را ببینید و هم برای نقاط ضعف پیشنهاد سازنده بدین.

  • زینل گفت:

   درخصوص سردر ورودی از سمت خیابان هم تا جایی که در جریان هستم، توسط فرزندان فتحعلی آل خواجه، ساخته شده که نامی از پدرشان در مسیر خیابان هم باشد، و بیشتر حالت یک نماد دارد تا ورودی.اگرچه میشه از اون بعوان ورودی نیز استفاده بشه. قبول دارم شاید ضرورتی آنچنان نداشته، ولی در پاسخ به درخواست خیر محترم بوده، تا تشکری از ایشان شده باشد.

  • حسام الدین منصف گفت:

   با تشکر از دوست عزیز در مورد بنری که فرمودید باید عرض کنم که این کار توسط هیئت فوتبال خور انجام شده اما تعدادی از خیرین عزیز و نیز آقای محمدرضا اکرمی ما رو در این کار حمایت کردن ما هم به پاس تشکر از ایشون و حتی بدون اطلاع خودشون نامشون رو ذکر کردیم. هر کی آقای اکرمی رو بشناسه میدونه که تمام کارهایی که انجام داده بی منت و از سر خیرخواهی بوده. ایشون قبل از این کار که اسمشون رو بردیم ده ها بار از جیب خودشون برای ورزش این شهر هزینه کردن که شما و خیلی ها روحشونم خبر نداره. بد نیست یه کم قدردان باشیم

 11. زینل گفت:

  آقای شهروند بجز اسم خیر، آن هم برای یک عرض تشکر که کمترین کار است، اسم کیا توی استادیوم است؟ بجز اسم: آقای فتحعلی آل خواجه، حاج محمد غلامعلی، حاج ابراهیم کاروانی، حاج عبدالرحیم فولادچنگ که همگی لطف کرده اند و برای شهرشون و جوانان شهرشون هزینه کرده اند، و اینک حاج محمدرضا اکرمی و دوستانش دارند بسان گذشتگان برای ورزش شهر هزینه میکنند، این بنر هیئت فوتبال کجاش باعث ناراحتی شما شده؟
  من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق.

  کاش در کنار انتقادات صرف، پیشنهاد هم میدادین. مثل متن آقای اسماعیلی که پس از نقد، همراه با پیشنهاد بود.
  الهی آن ده که آن به.

 12. ناشناس گفت:

  من هم به عنوان عضوی از ورزش خور از تمام کسانی که در ورزشگاه خور از شروع تا امروز حتی اندک زحمتی کشیده اند تشکر و قدردانی می کنم. بخصوص از کسانی که دارند راه گذشتگان و بلندهمتان قدیم را ادامه می دهند.
  اجرتان با خداوند.
  دوستانی که در نظرات فقط خواستن همه چی را غیر اصولی بنامند: توجه کنید که به هر حال، همه جا و در هرکاری ضعف وجود دارد، لطفا همراه با انتقاد پیشنهاد هم بدین تا مرتفع بشه.باتشکر

 13. انور اسماعیلی گفت:

  سلام خدمت دوستان دلسوز که بی شک تمام این مناقشه ها جز دلسوزی هر دو بزرگوار نشان از چیز دیگری همچون غرض ورزی و تخریب نیست.
  ترجیح می دهم به جای حاشیه به متن بپردازیم این جدال ها همیشه بوده و خواهد بود و نتیجه ای مثبت نمیتواند داشته باشد.
  حالا این استادیوم همینظور که قبلا عرض کردم:هر قدر که این استادیوم عمر داره در زمان خود ورزشکاران و ورزش دوستانی را در خود دیده و بودند که باتفاق مسئولین بسیار دلسوز و افرادی که با زحمات بی منت شون با خیر خواهی هایشان از وقت و توان خود همت به خرج داده و این مجموعه را تا به این مرحله رسانیده اند.
  و الان هم توسط خیرین و نیک اندیشان محترم دیگر و به همت هیات فوتبال گامی دیگر گذاشته شده این کجاش میتونه ایراد داشته باشه. این بحث رو همین جا خاتمه اش بدهیم با این امید که در سایر فعالیت های شهرمان و خصوصا زمینه ساز پیشرفت ورز و ورزشکارانمان باشیم حالا به هر وسیله ای که از دستمون بر می آید/ اگر گل نیستیم لا اقل خسی نباشیم. جامعه ورزش برای پیشرفت به دلسوزانی همچون شما عزیزان نیازمند هست. باز هم سپاس از دلسوزی تان.

 14. شهروند گفت:

  اقای زینل شمابااقای اسماعیلی اینقدر بامتن های که نوشتیدباهم هماهنگ هستیدکه اقای اسماعیلی هم تعریف کنه هم تحقیرکنه فقط از این کارا بلد هستیدودرضمن چراجواب مجوز نگرفتن چاه و سردر خیابان بلاتکلیف هستش جواب نمیدی فکرکنم پول سردرهم خیر داده باشه

  • زینل گفت:

   همه فعالیت های صورت گرفته در استادیوم، بجز چندمورد جذب بودجه دولتی، را خیرین شهر به واسطه تلاش مسئولین انجام دادن.غیر از این نبوده.
   در خصوص چاه و سردر هم تا جایی که درجریان بودم را عرض کردم.
   لطفا متن را با دقت بخوانید.
   شما اگر دنبال پاسخ هستین، که پاسخ ها واضح است. اگر هم به دنبال ربط دادن قضایای بی ربط بهم هستین، جز مشاجره نتیجه ای در بر نخواهد داشت. و این ربطی به نزدیکی نظرات من با آقای اسماعیلی نداره.
   حرف آخر بنده: توی ورزش خور از ابتدا تاهمین امروز خیلی زحمت کشیده شده، که برخی از این زحمات بنا به تجربه ی اول بودن، و یا مشکلات دیگه قطعا دچار ضعف بوده و در آینده هم خواهد بود. شما نیز کمک کنید تا از میزان اشتباهات کاسته شود، وگرنه خطا در امور انسانی غیرقابل اجتناب است. فقط میتوان از میزان آن کم کرد. قدردان تمام تلاشگران هستیم.
   موفق باشید.

 15. ناشناس گفت:

  خداوند متعال به همه ی کسانی که به نحوی برای شهر و ارتقای سطح مذهبی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، سلامتی و امنیت این مرز و بوم تلاش می کنند توفیق خدمت بیشتر و تحمل تمام ناملایمات را عطا فرماید. امیدوارم انتقادات تند و یکجانبه، باعث دلسردی کسانی که کار می کنند نشود.

 16. خوری گفت:

  به جای این فرافکنی ها و نشر این مطالب کمی وجدان داشته باشیم . به جای سنگ اندازی ها و دلسرد کردن کسانی که دارن برای استادیوم زحمت میکشن به فکر کمک و همیاری باشیم. تا کی دو دستگی و چند دستگی؟ . شماها تا وقتی دوستان و آدمهای خودتان در راس کار هستند شما هم هستید اما وقتی افراد جدید میان شروع به سنگ اندازی و ایجاد دو دستگی وکارشکنی و مسموم کردن فضا میکنید. از اینکه صریح و بی پرده سخن میگم ببخشید اما دشت امثال شماها حداقل برای اهالی ورزش خور رو شده!مثل روز روشن هستش اقایانی که زیر این مطلب نظر دادند چقدر با هم هماهنگ و حساب شده حرف میزنن و یکی به نعل میزنید و یکی به میخ که نه سیخ بسوزه نه کباب. واضح و مبرهن هستش که دوسه نفر از اشخاص زیر این مطلب در واقع یک نفر هست و حرفهای چند تفر دیگه رو بازگو میکنن. هر چقدر فکر میکنم در این سی سال که چه عرض کنم در عرض چهل سال و پنجاه سال قبل از این هم اقایی به اسم زینل در ورزش خور تبوده که اینقدر ریز از مسایل استادیوم خور خبر داشته باشه. پس شماها هم بهتره به جای این هندوانه زیر بغل گذاشتنها و تعریف و تمجید های الکی از همدیگر کمی منصف باشیم اگر نمیتوانیم خیری برسانیم با فرافکنی و ایجاد تشویش اذهان عمومی شر هم نرسانیم

  • خوری2 گفت:

   آفرین دوست عزیز، تا بوده همین بوده متاسفانه تو هر جامعه ای هستن افرادی که مریضن و خودشون که کاری نمیکنن و قدمی بر نمیدارن از داونطرف نمیخوان کسایی که بی منت خدمت میکنن هم کاری کنن حسودنولی بهترین جواب به اونا بی توجهی بهشونه فقط از فعالان اجتماعی و فرهنگی خواهش میکنم به این حرفای مغرضانه اصلا توجه نکنن و کار خودشون رو بکنن- جالبه که هر روز هم میان که کمیته های فعال شهر رو تخطئه کنن و دلسردشون کنن. ولی کور خوندن

  • زینل گفت:

   در جواب “خوری” که بجای توجه به معنای پیام ها به دنبال یافتن روابط پیام ها به هم هست، که کدوم پیام به هم نزدیکتره.
   مولانا می فرماید:دانه معنی بگیرد مرد عقل / ننگرد پیمانه را گر گشت نقل
   موفق باشید.

 17. خوری گفت:

  من نمیخوام کسی رو متهم کنم یا حرفی بزنم که سوبرداشت بشه اما شما ببینید در طی این سالها چندصد میلیون تومن توسط مردم و خیرین جمع شده تا خرج استادیوم بشه و بچه ها و جوانان فضایی برای ورزش داشته باشن. اما متاسفانه اول از همه اینکه استادیومی که توسط یک شخص خیر تاسیس شده و خرج و مخارجش هم یا از خود خانواده خیر و یا سایر خیرین خور تامین میشده به اداره تربیت بدنی واگذار شده و علاوه بر مساحت هکتاری استادیوم تمامی درامدهای حاصل از اون هم یک ریالش خرج خور و خوری نمیشه. / ساختمان و زمینی که توسط خانواده واروانی ساخته شد بلا استفاده باقی مونده نه اجازه میدن خود اقای کاروانی برای بهبود و قابل استفاده کردن اون مجموعه کاری کنن و نه بعضی اقایان خودشون کاری انجام میدن. از صدها میلیون تومنی که مول برای ورزش خور جمع میشه فقط یک سردر بی استفاده لب خیابون درست کردن چهارتا دکل با اون عظمت که فقط دوتا نورافکن داره. ساختمان هیات فقط تو دفتر کوچکی که از قدیم در خود استادیوم بوده هستش دریغ از یک سالن یا فضای شیک اداری در خور نام و شان خور. رختکن و خوابگاه هم که بماند.

  • ناشناس گفت:

   جهت اطلاع؛ زمین استادیوم از همون اول متعلق به اداره منابع طبیعی بوده و هم اینک نیز باز متعلق به دولت است. و هرگاه هم که سند دار بشه به اسم اداره متبوع سند زده میشه که اینجا سندش از منابع طبیعی به اداره ورزش و جوانان منتقل میشه نه شخص. طبق قوانین کشوری کلیه فضاهای عمومی کشور متعلق به دولت است. گرچه همه قبول داریم دولت در منطقه لارستان بواسطه وجود خیرین محترم، در نگهداری و هزینه کرد آن کوتاهی می کند، ولی این دلیل نمی شود که بدون اطلاع از قانون کسی را متهم کنیم که استادیوم را به دولت بخشیدن.

  • ناشناس گفت:

   کل درآمد استادیوم خور از اجاره اندک باشگاه بدنسازی تختی است (که خود اون باشگاه هم برای درآمدزایی اش با مشکلات زیادی روبرو است) و سالن بغل مسجد که همه در مورد اون اطلاعات دارند،
   در آمدی دیگه هم استادیوم خور داره؟
   سالن بغل مسجد هم دولت هرساله میزاره به مزایده، که توی این مدت دست چندین نفر بعنوان اجاره کننده چرخیده، که همشون هم اذعان کردن که سود آنچنانی نداره. و رهاش کردن.
   این را در نظر بگیرید که استادیوم خور در حال حاضر یک فضای “خدماتی” است تا یک منبع درآمد.
   اگر راه حل هایی بهتر برای درآمد زایی دارید پیشنهاد میکنم در قالب مطلب یا مقاله ای برای سایت خور بفرستین تا همه در موردش بحث و تبادل نظر کنیم.

  • ناشناس گفت:

   در خصوص زمین آقای کاروانی تا جایی که من در جریانم، هیچکس مانعی برای آنها نگذاشته که به مکانی قابل استفاده تبدیل شود.
   پیشنهاد میکنم با خانواده خیر محترم آقای کاروانی تماس بگیرید و نتیجه را اگه چیزی غیر از این است، به اطلاع مردم برسانید.

  • مطلع گفت:

   در خصوص مجموعه کاروانی که دوستمون فرمودن مخالفتی نشده باید عرض کنم اقای کاروانی حدود دو سه ماه پیش قصد داشتن کل مجموعه شامل زمین خاکی و سیمانی رو تبدیل به زمین چمن مصنوعی و فوتبال ساحلی کنند تمام کارهاش انجام شده بود و حتی مبلغ چهار میلیون تومان هم برای مهندس واریز کردن اما با مخالفت یکی از همین دوستانی که میگن سی سال زحمت کشیدن ایشون منصرف شدن. اون دوستی که سی سال زحمت کشیده فرموده بودن زمین سیمانی رو حق ندارید دست بزنید چون میخوایم واسه همایش ازش استفاده کنیم. جالب اینه که تا الان توی زمین سیمانی نه همایشی برگزار شده و نه میشه توش فعالیت ورزشی انجام داد.با این مخالفتی که شده الان دیگه خیر به هیچ وجه حاضر نیست یک ریال رو خرج کنه واسه مجموعه. لطفا پاسخگو باشید

 18. خوری گفت:

  حالا هم که چند نفر ادم درست و ورزشی و دلسوز دارن برای سیستم مدرن ابیاری زمین چمن زحمت میکشن یه عده ناراحتن. متاسفم برای یه عده که این کار خوب باعث ناراحتی شون شده. عده ای که فقط خودشون رو میبینن و فقط به فکر خودشون هستن نه خودشون کاری میکنن نه اجازه میدن افراد دیگه کارشون رو انجام بدن

  • با غیرت گفت:

   اقای مثلا خوری میدونیم شما از باند خاصی هستین.. لطفا انتقاد پذیر باشید.

 19. خوری گفت:

  آقای ناشناس در اینکه اماکن و اموال عمومی دولتی هستند شکی نیست اما ایا خور شورا و شهرداری نداشت؟؟ چرا استادیوم خور زیر نظر شورا و شهرداری خود شهرخور نباشه؟ چرا تحویل تربیت بدنی لار دادید؟، تربیت بدنی تا حالا چیکار کرده؟؟ تا حالا ده دقیقه در سالن خور بودید تا بدونید بیشتر شبیه سونا هستش تا سالن فوتسال؟؟ این همه کمک از خیر و مردم جمع میشه چرا بعد این همه سال هنوز کولر درست و حسابی نداره. ؟؟ کف پوشها رو دیدین که دیگه عمرشون به سر اومده. این همه سال از خیر و مردم پول جمع شد چرا فکری به حال اینها نکردین. ؟ جشنواره دو میدانی و همایش هفته وحدت و بقیه مراسم ها چه ضرورتی داشت که خرجهای میلیونی صرف ایاب و ذهاب و پذیرایی بقیه چیزها بشه. با همین پولها نمیشد چهارتا کولر سانترال بزرگ و خوب برای سالن خریده بشه و تا سالهای سال باقی بموونه نه که میلیونی از پول بیت المال دود بشه و بره هوا که فقط مثلا چهارتا رییس و مدیر فلان جا دعوت بشن هیچ اتفاقی هم نیفته. به خدا پولهای بیت المال اگه حیف و میل بشه گناهه. گناه کبیره. حالا که چند نفر دارن یک کار اصولی و همیشگی برای زمین چمن میکنن یک عده با فرافکنی و یاداوری کارهای بیهوده و ناتمام گذشته سعی در دلسرد کردن این عزیزان دارند

  • ناشناس گفت:

   پیشنهاد میکنم در مورد نحوه ی واگذاری زمین های دولتی یه ذره توی اینترنت سرچ کنی. همین. اگه هم وقت نداری یه سر بزن به اداره منابع طبیعی و راه و شهرسازی خودشون راهنماییت می کنند.
   همینجوری واسه خودت فلسفه می بافی.

  • ناشناس گفت:

   کمبود امکانات چه ربطی داره به گرفتن مراسم مختلف؟
   چه دلیلی داره که فقط امکانات اضافه بشه و تمام.
   بابا جان هرچی جای خودش. هر جلسه ای که در استادیوم گرفته شده پشتش یه امتیازی هم اخذ شده. مثلا همین مراسم هفته وحدت اگه بودی، باعث شد توی همون مراسم از فرماندار تقاضای حضور و بازدید از استادیوم بشه. که دو هفته بعد اومد. و بعدش هم سالن آقای قولادچنگ از دولت به شهرداری و هیئت امنا واگذار شد.
   همه چی را با هم قاطی می کنید متاسفانه.
   با تشکر از دوستانی که دارند برای چمن استادیوم زحمت می کشند. ان شاالله با بهتر شدن هوا و بهره برداری از زمین شاهد مسابقات مختلف باشیم. یاد دورانی که خور میزبان مسابقات جام تلاش و تیم های اطراف بود بخیر. خیلی دلمون برای اون موقع ها تنگ شده. ان شاالله دوستان هیئت فوتبال با این مدیریت و درایتی که دارند بزودی میزبان مسابقات مختلف باشند.

  • ناشناس گفت:

   اصلا دهه شصت که استادیوم خور به وجود اومده شورای شهر و شهرداری توی خور وجود داشته که بخوان استادیوم را بردارند؟ از همون روز اول زمینش مال دولت بوده خب!!
   قیمت کولر برای جوابگویی در یک سالن هم دستت نیست که داری با هزینه کردن خرید آبیموه و شیرینی و اجاره کردن لامپ و صندلی برای یک مراسم مقایسه میکنی؟ از اینها که عروسی می کنند سوال کن بگو برای اجاره صندلی و باند و لامپ رنگی و خرید آبمیوه برای مثلا ۵۰۰ نفر چقدر هزینه می کنید؟ که فکر می کنی میلیون ها تومنه و میشه باهاش کفپوش سالن عوض کرد و کولر خرید!! قیمت ها انگار دستت نیست.

 20. بی نشان گفت:

  تا جایی که من میدونم اونکه پیامبر خدا بود نتونست رضایت همه مردم رو بدست بیاره حتی الانش بین همه مسلمونا چقدر هستن که خیلی مجذوب شخصیت این پیامبر رحمت هستن و چقدرها هم هستن که متاسفانه اصلا نسبت به ایشون ارادتی ندارن اصلا پیامبر رو که هیچ خدای خالق و رازق رو مثال میزنم چقدر انسان ها کفرش میکنن این رو از این حیث گفتم تا اینکه بدونید کسانی که در راستای خدمت به جامعه هستن چه کمیته دانش پژوهان چه شورا و شهردار و خصوصا ورزشی ها از گذشته تا بحال نمیشه همه رو راضی کنید طبیعیست که سلایق متفاوت باشه و ناراحت نباشید از این بحث ها و هرکس خودش رو و کار خودش رو ببینه یا توجیه کنه اینا مهم نیست من بکه به نوبه خودم جا داره از زحمات همه تشکر کنم به جای این چرندیات برید به فکر نون باشید که ورزش نون نداده به کسی امثال یعقوب جمالپور و محمدرضا اکرمی و هاشم تخشا و حسین صالحی سیف الله نامور قاسم نامور و دیگران حیف شماها که واسه این مردم بی لیاقت کار کردید .

  • با غیرت گفت:

   اقا واقعا حق گفتی… بعضیا مثلا میخوان از طریق ورزش و با ادعاگری دینداری مردم رو اصلاح کنند. در حالی که مطمئنا به خطا میروند. وقتی بازیکنای ورزشی بلافاصله بعد از خارج شدن از ایستادیوم میرن پای محصل کشیدن و سیگار به دست گرفتن مشخصه ورزش چه تاثیراتی گذاشته— وقتی بازیکنای ۱۶ و ۱۷ ساله علیرغم ورزش کردن و عضویت در باشگاهها دم به مشروب میزنند مشخصه تاثیر ورزش
   اقایون باور کنید لطفا ورزش دیگه رنگ و بویی نداره ادمین لطفا بدون سانسور بچاپ

  • حسام الدین منصف گفت:

   جناب با غیرت کسی ادعای اصلاح مردم رو نداره اصلا قرار نیست ورزش جور تربیت ناصحیح و فرهنگ نادرست یک جامعه رو بکشه بلکه ورزش زمینه ای مهیا می کنه تا کودک ، نوجوان و جوان به جای پرداختن به فعالیت های ناصحیح در یک محیط سالم به نشاط و تندرستی بپردازه. شمایی که می فرمایید بازیکنانی هستن که علی رغم عضویت در تیم های ورزشی دارن لب به سیگار و محصل و غیره میزنن. اولا آیا ورزش باعث شده اونا به مسیر نادرست برن؟ که مطمئنم جواب همه اونایی که اطلاع دارن خیره چون همه اذعان دارن محیط ورزش یکی از پاکترین محیط ها هست. در ثانی آیا میدونید چقدر جوان و نوجوان هم هستن که بواسطه همین ورزش از رفتن به راه نادرست بازداشته شدن؟ آیا هیچوقت از این زاویه به موضوع نگاه کردین؟ اگر یه ذره انصاف داشته باشید حرف منو تایید می کنید که تعداد کسانی که ورزش موجب شده تا به انحراف کشیده نشن بسیار بیشتر از اون تعداد اندکیه که میگید در ورزش هستن و به مسیر نادرست هم رفتن که البته اونم هیچ ربطی به ورزش نداره. الحمدلله هنوز در این شهر کسانی هستند که با کشوندن جوان به سمت مساجد دارن جلوی انحراف اونها رو میگیرن و گروهی هستن که با کشیدن نوجوان و جوان به محیط سالم ورزش اونا رو از وقت گذرانی نادرست در زمان فراغت باز میدارن. آقای با غیرت میشه شمایی که این همه ادعا داری و هزار جور تهمت و بهتان میزنی بفرمایی برای اصلاح یک جوان چه کاری انجام دادی؟

  • با غیرت گفت:

   اقای منصف لطفا انتقاد پذیر باش.. دیدی تند رفتی؟
   اون مطلبو واسه این زدم که ادعات شده یادت رفته برگرد به گذشته یادت میاد.

  • حسام الدین منصف گفت:

   اولا چرا جواب حرفای منو نمیدی و کلی حرف میزنی؟ حرفای شما کجاش انتقاده شما داری میگی ورزش از بیخ و بن باید برچیده بشه چون توی جوون تاثیری نداره. ثانیا من دقیقا به اظهار نظر شما جواب دادم بیا راجع به پاسخ من توضیح بده. اینکه می نویسی انتقادپذیر نیستی که نشد حرف. ثالثا من حافظه ام ضعیفه من کجا ادعا کردم لطفا بهم یادآوری کن تا مردم هم بفهمن.

  • ناشناس گفت:

   جناب باغیرت، لطفا رفتارهای شخصی چندنفر را به پای کل مجموعه ورزش نزار. چون منصفانه نیست.
   به هر حال ذات ورزش برای تندرستی و شادی است.همه جای دنیا و در هرکاری ممکنه کسی از فضاهایی که در اختیارش میزارند سو استفاده یا استفاده کنه، و در مجموع رفتارهای فردی به اصالت ورزش خدشه ای نمیزنه.
   گرچه رفتارهای مسئولان و میزان برنامه ریزی آنها میتونه در کاهش رفتارهای سو، تأثیر بزاره. با آرزوی توفیق برای تمام خدمتگزاران دلسوز اجتماع و بویژه دلسوزان ورزشی.

 21. صالحی گفت:

  وقتی میگم تو حاشیه هستیم یعنی همین دیگه
  کی گفته فوتبال تاثیر تو جوون نداره اخه
  انصاف نیس خدا وکیلی فقط خودمون رو ببینیم و فک کنیم که نظر ما بهترین و درست ترینه و ارجحیت داره
  اما بهتره انصاف داشته باشیم این خوری که ما الان داریم توش زهدگی میکنیم و خور حدودا ده دوازده سال پیش (که البته من نبودم و از بزرگترام شنیدم)کجا
  الان مردم خور خیلی راحت دسترسی دارن به بهترین امکانات و اینا همش به خاطر حضور روشنفکران خیر شهر هس
  یکم انصافو رعایت کنیم به جایی بر نمیخوره

  با ارزوی موفقیت برای تمامی نهاد های ورزشی و فرهنگی شهر
  و ممنون از این مطلب کامل

آخرین نظرات شما
آمار بازدید:

بازدید امروز: 3538 بازدید

بازدید دیروز: 2726 بازدید

بازدید کل : 4863428 بازدید